Ultima actualizare: ieri, 21:48

Olimpia – Sănătatea Cluj 2-0. Gavrilescu, dus cu ambulanța la spital

fc olimpia, sanatatea cluj (50)Olimpia Satu Mare a bătut astăzi, pe teren propriu,  cu 2-0, pe Sănătatea Cluj, în meciul etapei 20 a Ligii a III-a, Seria V la fotbal.

Chiar dacă meciul nu a fost unul foarte greu pentru băieții lui Tibi Csik, au avut loc mai multe evenimente deosebite. Scorul a fost deschis în minutul 4 de Bujor iar în minutul 37 al celei de-a doua reprize, Dănilă a înscris din nou.

În minutul 76 atacantul Dan Gavrilescu a fost grav accidentat și transportat cu ambulanța la spital pentru investigații suplimentare. Acesta acuza dureri la umăr, fiind posibil să fi suferit o dislocare sau să aibă probleme la claviculă.

Un alt jucător al Olimpiei, Dănilă, a reușit în doar 5 minute să obțină două cartonașe galbene, primindu-l și pe cel roșu.

Antrenorul Tibi Csik a declarat la finalul meciului că a pierdut doi oameni importanți, fiind posibil ca Gavrilescu să nu mai joace o perioadă. El consideră că băieții trebuie să joace mai bine, să se străduiască mai mult pentru atingerea obiectivului.

Următorul meci al Olimpiei va fi în deplasare, la Zalău.

În urma victoriei de astăzi și a faptului că Hunedoara a fost învinsă, Olimpia se află la doar un punct de lider, având șanse reale de promovare.