Ultima actualizare: azi, 21:48

CS Fusle Security, Cupa Nordului Baia Mare

Sportivii de la CS Fușle Security, pe podium la ”Cupa Nordului”

CS Fusle Security, Cupa Nordului Baia MareÎn perioada 24-26 mai, la Baia Mare, s-a desfășurat Turneul Internațional de Judo ”Cupa Nordului”, competiție ajunsă la a X-a ediție.

Sportivii de la CS Fușle Security Satu Mare au obținut rezultate performante, urcând pe podiumul turneului. La categoria 81 de kg, Halas Marian a obținut medalia de argint și Fușle Vasile medalia de bronz. La categoria +100 kg, Pop Ovidiu s-a clasat pe locul trei, obținând astfel medalia de bronz.

Din lotul sportivilor de la CS Fușle Security au mai făcut parte Pișcoran Viorel, participând la categoria 66 kg și Dobo Szilard la categoria 73 de kg. Cei doi sportivi au fost eliminați în turul doi al competiției. Delegat la acest turneu a fost și arbitrul național Fușle Florin.

În perioada 31 mai – 2 iunie, la București se va desfășura Cupa Mondială, la care va participa și sportivul sătmărean Halas Marian, care va reprezenta România la categoria 81 de kg.