Ultima actualizare: ieri, 21:48

FC Maramureş a bătut Olimpia Satu Mare

olimpia - seso campia turzii (77)Olimpia Satu Mare a disputat în această dimineață, la Baia Mare, un meci de pregătire în compania formației FC Maramureș. Sătmărenii au pierdut în fața maramureșenilor cu scorul de 2-1.

În prima repriză partida s-a încheiat la egalitate, scorul fiind 1 – 1. Zsiga a obținut un penalti în mintul 40 pe care Bujor l-a transformat în gol.

În repriza secundă gazdele de la Baia Mare au înscris golul victorie și astfel, partida s-a încheiat cu scorul 2-1.

„E o echipă proaspătă, iar băieții au mai mult probleme de concentrare și probabil și din cauza oboseli. Totuși, unii ar trebui să treacă peste oboseală și să dea mai mult în teren”, a spus antrenorul Olimpiei, Tiberiu Csik.

Pentru Olimpia au evoluat Szekely – Muntean, Ene (min 20 Sabău), Micaș, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Scvarzkopf, Zsiga, Feier, Bujor. În repriza a doua au mai evoluat Moș, Hanus, Molnar, Roghină, Kinczel, Prodan și Dragoș.

Joi dimineață, „galben- albaștrii” vor efectua un antrenament la sala de forță.

Sursa: Olimpia 2010 Satu Mare

4 comentarii

1. Daniel Răspunde

Ieri,la amiaza pe terasa de la magazinul Somesul, Babut, seful fotbalului satmarean Silaghi si un directoras de la FC Olimpia puneau tara la cale. Asta asa ca fapt divers. Daca suntem la acest capitol, azi pe la ora 12.00 pe strada Iuliu Maniu, o masina SM 06 BIU (probabil celebrul Biutza, cel cu accidentul) cred ca era un Hunday, oricum ceva sport, asteapta pe partea dreapta in masina. In cateva minute apare o masina a politiei opreste pe cealalta parte si ce credeti, politistul intra la el in masina. Oare ce puneau astia la cale? De asemenea, tot azi, pe la ora 13.00, pe terasa pe strada Horea, fostul prefect Bud (care nu stiu daca mai e inspector guv. si primeste bani publici) barfeau la masa cu Bogdan Mocanu si alti liberali ratati din vechea gasca, vorbeau despre ce bine ar fi daca mai erau ei la putere. Acum insa citesc cum Govor Sisi si Stef taie panglici. Tot azi, ca e sezonul teraselor, noua traseista din Satmar, bomba sexi bruneta (desi Udrea e blonda, dar i se zice Udrea de SM), Bota, statea la terasa pe langa Oscar cu o fosta directoarasa de scoala pedelista, cu o figura parca de actrita de filme xxx si inca o blonda. Oricum la cabinetul ei de pe Cuza Voda sufla vantul si nimeni nu-i casca gura la sexy doctorita pusa sefa peste un partid inventat de Basescu, bazat pe intelectutali, dar ea e sexy doctorita politicianca. Cam astea s-au intamplat in Satmarul nostru, nu e asa ca e fain la noi?

• Bogdan Mocanu Răspunde

Auzi copilas ratat esti tu ca nu ai de lucru si te plimbi holbandu te prin oras la altii,si ca informatie pt tine nu am si nu am avut carnet de partid niciodata ,da niciodata din nici un partid,daca nu ai de lucru vino sa ti dau ca nu am probleme si nu am avut niciodata indiferent cine e la putere (politruc mic de 2 lei ce esti tu).Imi pare tare rau de tine ca esti asa frustrat poate ai avut o copilarie nefericita,numai de bine barfitorule