Ultima actualizare: ieri, 20:44

Olimpia Satu Mare – FCM Baia Mare 1-1

meciul rapid olimpiaOlimpia Satu Mare a jucat astăzi, la Ocna Şugatag, un meci de pregătire în compania formației FCM Baia Mare, echipă care a promovat în Liga a III-a. Partida s-a încheiat egal 1 – 1 (0-0).

Oaspeții au deschis scorul în minutul 55, însă „galben-albaștrii” au reușit să egaleze în minutul 57 printr-un penalti transformat de Molnar.

„Din punctul meu de vedere băieții s-au descurcat bine. Suntem mulțumiți de cum au jucat băieții cu toate că nu au avut multe ocazii. Tot ce pot să spun e că a fost un meci de pregătire foarte bun”, a declarat tehnicianul Olimpiei, Tiberiu Csik.

În această partidă au evoluat toți cei 22 de jucători, câte 45 de minute.

În prima repriză cei doi tehnicieni. Tiberiu Csik și Lulu Dragomir i-au introdus în teren pe Anca – Moș, Ene, Iuhas, Munteanu. Gavrilescu, Villand, Roghină, Zsiga, Bujor, Feier.

Repriza a doua a început cu Șuta – Cozma, Sabău, Hanus, Molnar, Micaș, Kinczel, Dragoș, Prodan, Schwartcopf, Bâtea.

Fotbaliștii sătmăreni vor avea parte în această după masă de un program de recuperare.

Sursa: Conducerea CS FC Olimpia 2010 Satu Mare

Un comentariu

1. marian Răspunde

cum adica oaspetii au deschis scoru…pai meciu s a jucat in maramures la ocna sugatag!!!! Doamne…cine face comunicatele astea? clona presedintelui de club?