Ultima actualizare: ieri, 21:48

Locale

Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota 1-1

olimpia satu mareOlimpia Satu Mare a disputat sâmbătă dimineață, în deplasare,  un meci de pregătire în compania formației Șoimii Pâncota. Sătmărenii s-au întors acasă cu un egal, scor 1 – 1.

„Gablen – albaștrii” au jucat bine acest meci, Gavrilescu a reușit să deschidă scorul în minutul 48 al partidei. Elevii antrenorilor Tiberiu Csik și Lulu Dragomir nu s-au bucurat foarte mult de avantaj. Gazdele au profitat de o greșeală colectivă a apărării Olimpiei, iar în minutul 53 au reușit să egaleze, scor 1 – 1.

„Am jucat bine în ambele reprize. Am făcut două echipe, fiecare jucător și-a făcut treaba așa cum trebuie. Băieții s-au dăruit și s-au descurcat bine”, a spus antrenorul Olimpiei, Tiberiu Csik.

În prima repriză au evoluat Tiuț – Molnar, Ene, Iuhas, Gombar, Lupu, Schwarczcof, Micaș, Zsiga, Feier, Mândrușcă.

În repriza secundă au mai intrat Munteanu, Sabău, Hanus, Gavrilescu, Villand, Roghină, Kinczel, Lemac, Dragoș.

Următorul meci de pregătire al Olimpiei va avea loc miercuri, 14 august, în deplasare la Oradea cu formația SC Bacău.

Sursa: FC Olimpia 2010 Satu Mare