Ultima actualizare: ieri, 21:48

Locale

Prima înfrângere a sezonului! ACS Sepsi – CSM Satu Mare 87 – 59

csm-satu-mare-olimpia-brasov-(8)Echipa de baschet feminin CSM Satu Mare a pierdut sâmbătă seara partida din etapa a 3-a a LNBF în deplasare, în fața formației ACS Sepsi SIC, scor 87 – 59 (31 – 14, 15 – 16, 20 – 12, 21 – 17). Este prima înfrângere a sezonului regulat suferită de elevele lui Peter Eleș.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Mihaela Adi 2 p, Andreea Orosz 22 p, Bianca Voica 2 p, Monica Ivan 6 p, Eniko Tarța 8 p, Jones Hope 8 p și Cristiana Cuțaș 11 p.

Felicit echipa din Sf. Gheorghe pentru victorie și le doresc succes în cupele europene. În condițiile date, româncele mele au jucat 173 de minute, iar româncele lor 15 minute, atât am putut. A fost un meci în care am întâlnit o echipă extrem de valoroasă, iar noi am dat maximul ce am putut cu ce lot avem acum la dispoziție. Mergem mai departe încrezători că vom câștiga meciurile care trebuie”,  a declarat pentru totalbaschet.ro antrenorul CSM-ului, Peter Eleș.

Etapa viitoare, miercuri 23 octombrie, CSM Satu Mare întâlnește pe teren propriu formația CS Nova Vita Târgu Mureș.