Femeie accidentată grav în timp ce traversa strada neregulamentar

20 noiembrie 2013 | 1 comentariu

accidentO sătmăreancă de 45 de ani a fost victima unui accident de circulaţie produs marţi, 19 noiembrie, după ora 17.00, la intersecţia Străzilor Iuliu Maniu şi Retezatului din municipiu.

Femeia a traversat strada prin loc nepermis şi a fost accidentată de autoturismul condus regulamentar de Florin B., de 25 de ani. Corina B. a suferit leziuni grave în urma impactului, fiind transportată la spital pentru investigaţii medicale.

Poliţiştii Biroului Rutier, care au investigat împrejurările producerii acestui accident, continuă cercetările în cauză.

Etichete: , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (1)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. Pop Ioan spune:

    Doamna a traversat CORECT la coltul strazii.Ca nu exista marcaj acolo cred ca este o alta poveste.Din punctul de vedere al autoritatilor sa ajungi pe partea cealalta a strazii Retezatului ,trebuie sa te duci pina in capatul celalalt al strazii Iuliu Maniu ( dinspre Caisilor) si sa treci acolo sau treci pe cale aeriana,ca alta solutie nu exista.Masina care a calcat-o a virat de pe Iuliu Maniu pe Retezatului,venind dinspre Biserica Cu Lanturi,foarte incet.Daca soferul ar fi fost atent,apasa pe frana,masina s-ar fi oprit instantaneu,s-ar fi lipit de sosea.Vizibilitatea soferului asupra Doamnei nu era obturat de loc.Dupa citeva clipe dupa eveniment a aparut o cunostinta al soferului si l-a intrebat ca ” Iar ai vorbit la telefon…”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest