Ultima actualizare: azi, 20:25

Încă o înfrângere pentru CSM Satu Mare

CSM Satu MareEchipa de baschet feminin CSM Satu Mare a pierdut vineri seara și în deplasarea de la Galați, împotriva echipei Phoenix, scor 74 – 69 (18-14, 16-19, 24-11, 16-15). CSM-ul a pierdut miercuri și la Târgoviște, astfel că nu a reușit să îndeplinească obiectivul stabilit înaintea celor două jocuri și anume obținerea unei victorii.

Sătmărencele au câștigat toate sferturile cu excepția sfertului III, care s-a dovedit a fi decis în stabilirea rezultatului final. Elevele lui Peter Eleș au revenit pe final dar a fost prea târziu. A fost un meci în care rezervele au făcut diferența. Titularii CSM-ului au marcat 67 de puncte iar cei ai echipei Phoenix 58 de puncte. În schimb, rezervele echipei sătmărene au marcat 2 p iar rezervele Galațiului 16 p. Pentru CSM au marcat: A. Orosz 22 p, M. Ivan 2 p, E. Laza 7 p, J. Hope 19 p, T. Wampler 19 p.

Sătmărencele au obținut în cele 8 etape ale LNBF disputate până acum, 4 victorii și 4 înfrângeri. În etapa a 9-a, CSM Satu Mare întâlnește acasă, sâmbătă, 23 noiembrie, formația Universitatea Cluj.