Cupa Sătmarului – Ediția a-IV-a. Premiile obținute de dansatorii sătmăreni

9 iunie 2014 | 4 comentarii

 cupa satmarului mihai petre       Scoala de Arte Satu Mare, Consiliul Judetean Satu Mare, Primaria Satu Mare, Casa de Cultura a Sindicatelor si Royal Dance Club au organizat la sfarsitul saptamanii trecute in sala LPS editia a IV- a concursului national de dans sportiv Cupa Satmarului.

       A fost cu siguranta una din cele mai reusite concursuri nationale de dans sportiv organizate in acest an in Romania fiind prezenti cei doi vicepresedinti ai Federatiei Romane de Dans Sportiv Cristian Parnescu si Costin Mihaiu si patru membri ai Biroului Federal  printre care si cunoscutul Mihai Petre, presedintele Comisiei Mass Media a Federatiei Romane de Dans Sportiv .

       Sala LPS a fost imbracata din nou de directorul de concurs Otto Varga in tinuta de gala impresionand  atat sportivii cat si invitatii.

      Scoala de Arte s-a implicat in organizarea evenimentului pentru a integra in circuitul national de dans si cursantii Scolii de Arte care in cadrul evenimentului danseaza alaturi de sportivi de performanta.

      La a IV- a editie a concursului national au participat peste 350 de perechi de la cele mai puternice centre de dans sportiv din tara (Oradea, Cluj, Timisoara, Baia Mare, Sighet, Arad, Bistrita), din partea carora s-au inscris concurenti pentru concursurile de la categoriile neoficial si precompetitional iar din partea Scolii de Arte din Satu Mare au concurat 20 de perechi.

      De remarcat ca la deschiderea oficiala si la premierea dansatorilor de sambata seara au participat oficialitati ale judetului printre care presedintele Consiliului Judetean, Adrian Stef, viceprimarii Roca Radu si Papici Marcela si directorul Scolii de Arte, Mircea Deac.

      Perechile de la Royal Dance Club si Scoala de Arte  au obtinut urmatoarele rezultate la diferitele categorii de varsta si clasa:

  • Ignat Eduard – Nyiki Nadia                 locul I  open latino  varsta 14-15 ani
  • Tokes Alexandru  – Jurcut Luiza         locul I la clasa D ,locul II la open basic latino si locul III open latino   varsta 14-15 ani
  • Decsei David – Dan Anamaria            locul I la clasa D  locul III la open basic standard locul IV la open basic latino si open latino varsta 12-13 ani
  • Masculic  David – Roatis Iris               locul I la open basic standard si locul IV la open standard si locul II open basic latino, varsta 16-35 ani
  •  Moga Raul  – Savianu Silvia               locul I open latino, varsta 16-35 ani pereche mixta Stelele Dansului Oradea – Royal Dance Satu Mare
  •  Marita Ciprian -    Bumba Oana          locul II la open basic standard si open standard si  locul III la open basic latino si open  latino   varsta 12-13 ani
  • Ocian Laurentiu – Iagher Ioana           locul II la open basic standard  varsta 16-35 ani
  • Mediesan Luca- Lazar Ioana                locul II la clasa D latino, varsta 16-35 ani
  • Koskocsak Raul – Pop Valentina        locul III la open basic latino si locul V la open latino varsta 16-35 ani
  • Pandi Alex – Roman Cristina              locul II la clasa E latino, varsta 16-35 ani
  • Loga Andrei – Stef Astrid                    locul VI la clasa Hobby, varsta 6-9 ani
  •  Stef Armand  – Botis Larisa                locul IV la open 8 dansuri si  locul V la clasa E, varsta 10-11 ani
  • Opre Mihnea – Chereji Iulia                   locul VI la clasa D, locul IV la open basic standard,locul V la open latino si locul VI  la open basic latino, varsta 12-13
  • Denis Cosarca – Torja Cerasela          locul  VI la clasa E si Open 8 dansuri varsta 10-11 ani
  • Szollosi Thomas – Pelcz Evelyn          locul V la clasa D latino Varsta 16-35 ani
  • Cordea M Patrick – Arnaut Luana       locul II la Hobby, varsta 6-9 ani
  • Nagy Alex – Bontea Madalina             locul V la Hobby varsta 12-15 ani
  • Dehenes Denis – Por Larisa                 locul VI la Hobby, varsta 10-11 ani
  • Ilie Adrian – Bot Denisa,                      locul VI la Hobby, varsta 12-15 ani
  • Kuki Roland – Kuki Vivien                locul II precompetitional 1 dans si 2 dansuri  varsta 4-7 ani
  • Lodina Andrei – Frunzar Ela              locul III precompetitional 1 dans si 2 dansuri  varsta 4-7 ani
  • Nagy Luca – Pugner Verona               locul V precompetitional 1 dans varsta 4-7 ani
  • Lazarescu Victor – Lucut Cristiana      locul VI precompetitional 1 dans varsta 10-11 ani
  • Vlad Razvan – Pop Simina                  locul II  precompetitional 2 dansuri si locul III la precompetitional 1 dans varsta 12-15 ani
  • Sandor Tudor – Dragos Ranya               locul VI precompetitional 2 dansuri varsta 10-11 ani  

 

      Organizatorii vor sa multumeasca oficialitatilor, sponsorilor  si mai ales parintilor care au contribuit la organizarea acestui concurs cu mentiunea ca meritele apartin sportivilor si antrenorilor: Ignat Ovidiu, Otto Varga, Cordea Cristian si Marius Iepure.

Etichete: , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (4)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. Un concurs de nota 10 !

  2. Un concurs de nota 10 !

  3. Doina Turcsanyi spune:

    Felicitari concurentilor , mai ales satmareni, care muncesc cu atata daruire si pasiune pt.acest sport,deasemeni antrenorilor care au si organizat acest eveniment ,de inalta clasa, aici la Satu Mare!

  4. prince spune:

    DL COICA A PIERDUT PROCESUL CU A.N.ILA CURTEA DE APEL ORADEA ,SCAPAM DE EL NU PESTE MULT SI DUPA ACEEA VINE RACOAREA DORULE .

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest