Ultima actualizare: ieri, 21:48

Sport

Patru medalii de aur pentru CSM Satu Mare, la turneul de judo de la Graz

Judo1Patru medalii de aur şi una de argint pentru CSM Satu Mare la Turneul internaţional de judo de la Graz. Sportivi din 20 de ţări au participat în perioada 20-22 iunie, la turneul internaţional de judo de la Graz (Austria), competiţie la care CSM Satu Mare a fost reprezentat de şapte judoka.

În urma evoluţiei excelente la acest turneu, CSM Satu Mare a ocupat locul III în clasamentul pe cluburi. Astfel, Marian Halas (categoria 81 kg), Cristian Bodârlău (categoria 90 kg), Lorand Samel (categoria 100 kg) şi Ovidiu Pop (categoria +100 kg) au cucerit medalia de aur în cadrul turneului de la Graz. Un alt judoka de la CSM Satu Mare, Cristian Sereş (categoria 66 kg), a obţinut medalia de argint.

La sfârşitul acestei săptămâni echipa CSM Satu Mare va participa la turneul internaţional de la Split (Croaţia).

Sursa: CSM Satu Mare