Programul meciurilor din Liga 2-a. Olimpia a avut ghinion la tragerea la sorţi

19 august 2014 | 0 comentarii

olimpia bistrita (4)Olimpia a avut ghinion la tragerea la sorți a programului Ligii a 2-a. Echipa antrenată de Cosmin Bodea va debuta în noul sezon al seriei vest pe 30 august, în deplasare la noupromovata  CS Caransebeș. Apoi în etapa a 2-a Olimpia va sta iar în runda a treia va urma o nouă deplasare , la o altă noupromovată, Fortuna Poiana Câmpina.

            Practic galben-albaștrii vor juca acasă abia pe 20 septembrie, în etapa a 4-a, din nou cu o noupromovată, Șoimii Pâncota.

            ”E un program foarte greu atât din punct de vedere sportiv cât și financiar.

Jucăm primele meciuri în deplasare iar cu suporterii noștri ne întâlnim abia la finalul lunii septembrie. În plus nu știi la ce să te aștepți de la echipele noupromovate. Vin cu ambiție și e greu de jucat pe terenul lor în primele etape” spune președintele Comitetului director de la Olimpia, Ionică Câmpan.

            Altfel , Olimpia a perfectat transferul unui fundaș ce a început sezonul la Dinamo București. E vorba despre Marius Ioniță, 23 de ani și 1,95m.

            Ioniță a fost împrumutat pentru un sezon la Satu Mare.

            Iată programul etapelor ce se vor disputa în 2014 :

Etapa I – 30.08.2014

 CS Mioveni – ACS Poli Timişoara

Şoimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea

Fortuna Poiana Câmpina – Metalul Reşiţa

FC Caransebeş – Olimpia Satu Mare

Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina

FC Bihor Oradea stă

 

Etapa a II-a – 06.09.2014

 CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni

Metalul Reşiţa – Şoimii Pâncota

FC Bihor Oradea – Fortuna Poiana Câmpina

FC Olt Slatina – FC Caransebeş

ACS Poli Timişoara – Unirea Tărlungeni

Olimpia Satu Mare stă

 

Etapa a III-a – 13.09.2014

 CSM Râmnicu Vâlcea – ACS Poli Timişoara

CS Mioveni – Metalul Reşiţa

Şoimii Pâncota – FC Bihor Oradea

Fortuna Poiana Câmpina – Olimpia Satu Mare

FC Caransebeş – Unirea Tărlungeni

FC Olt Slatina stă

 

Etapa a IV-a – 20.09.2014

 Metalul Reşiţa – CSM Râmnicu Vâlcea

FC Bihor Oradea – CS Mioveni

Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota

FC Olt Slatina – Fortuna Poiana Câmpina

ACS Poli Timişoara – FC Caransebeş

Unirea Tărlungeni stă

 

Etapa a V-a – 27.09.2014

 Metalul Reşiţa – ACS Poli Timişoara

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor Oradea

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

Şoimii Pâncota – FC Olt Slatina

Fortuna Poiana Câmpina – Unirea Tărlungeni

FC Caransebeş stă

 

Etapa a VI-a – 04.10.2014

 FC Bihor Oradea – Metalul Reşiţa

Olimpia Satu Mare – CSM Râmnicu Vâlcea

FC Olt Slatina – CS Mioveni

Unirea Tărlungeni – Şoimii Pâncota

FC Caransebeş – Fortuna Poiana Câmpina

ACS Poli Timişoara stă

 

Etapa a VII-a – 11.10.2014

 ACS Poli Timişoara – FC Bihor Oradea

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Olt Slatina

CS Mioveni – Unirea Tărlungeni

Şoimii Pâncota – FC Caransebeş

Fortuna Poiana Câmpina stă

 

Etapa a VIII-a – 15.10.2014

 Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea

FC Olt Slatina – Metalul Reşiţa

Unirea Tărlungeni – CSM Râmnicu Vâlcea

FC Caransebeş – CS Mioveni

Fortuna Poiana Câmpina – ACS Poli Timişoara

Şoimii Pâncota stă

 

Etapa a IX-a – 18.10.2014

 ACS Poli Timişoara – Olimpia Satu Mare

FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina

Metalul Reşiţa – Unirea Tărlungeni

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caransebeş

Şoimii Pâncota – Fortuna Poiana Câmpina

CS Mioveni stă

 

Etapa a X-a – 25.10.2014

 FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare

Unirea Tărlungeni – FC Bihor Oradea

FC Caransebeş – Metalul Reşiţa

Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni

Şoimii Pâncota – ACS Poli Timişoara

CSM Râmnicu Vâlcea stă

 

Etapa a XI-a – 01.11.2014

 CS Mioveni – Şoimii Pâncota

CSM Râmnicu Vâlcea – Fortuna Poiana Câmpina

FC Bihor Oradea – FC Caransebeş

Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni

ACS Poli Timişoara – FC Olt Slatina

Metalul Reşiţa stă

 

Etapa a XII-a – 08.11.2014

 ACS Poli Timişoara – CS Mioveni

CSM Râmnicu Vâlcea – Şoimii Pâncota

Metalul Reşiţa – Fortuna Poiana Câmpina

Olimpia Satu Mare – FC Caransebeş

FC Olt Slatina – Unirea Tărlungeni

FC Bihor Oradea stă

 

Etapa a XIII-a – 15.11.2014

 CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea

Şoimii Pâncota – Metalul Reşiţa

FC Caransebeş – FC Olt Slatina

Unirea Tărlungeni – ACS Poli Timişoara

Olimpia Satu Mare stă

 

Etapa a XIV-a – 22.11.2014

 ACS Poli Timişoara – CSM Râmnicu Vâlcea

Metalul Reşiţa – CS Mioveni

FC Bihor Oradea – Şoimii Pâncota

Olimpia Satu Mare – Fortuna Poiana Câmpina

Unirea Tărlungeni – FC Caransebeş

FC Olt Slatina stă

 

Etapa a XV-a – 29.11.2014

 CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Reşiţa

CS Mioveni – FC Bihor Oradea

Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare

Fortuna Poiana Câmpina – FC Olt Slatina

FC Caransebeş – ACS Poli Timişoara

Unirea Tărlungeni stă

 

Etapa a XVI-a – 06.12.2014

 ACS Poli Timişoara – Metalul Reşiţa

FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea

Olimpia Satu Mare – CS Mioveni

FC Olt Slatina – Şoimii Pâncota

Unirea Tărlungeni – Fortuna Poiana Câmpina

FC Caransebeş stă.

Sursa: Florin Mureşan

Etichete: , , , , ,

Categorie: Sport

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest