Ultima actualizare: azi, 15:55

Sport

Baschet: ICIM Arad – CSM Satu Mare (89-62)

baschetEchipa de baschet a CSM Satu Mare a întâlnit azi, 28 octombrie, în deplasare, ICIM Arad. Meciul s-a jucat de la ora 18.30. Partida a contat pentru etapa a VII-a a Ligii Naționale de baschet feminin.

În primul sfert arădencele s-au impus cu scorul de 33 la 18, reușind să depășească echipa oaspete și în sfertulsecund cu 23 la 6. ICIM Arad a intrat la vestiare cu un avantaj de 32 puncte (56-24). După revenirea de la vestiare, CSM Satu Mare și-a adjudecat sfertul al treilea cu 16 la 24, pentru ca ultima parte a meciului să aparțină gazdelor (17-14).

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Ashley Adams (20 de puncte), Toccara Ross (14), Andreea Orosz (10), Eniko Laza (10), Bianca Voica 3, Marjia Radovic (3), Flavia Ferenczi (2).

După parrtida de azi, CSM Satu Mare se clasează pe locul 11. În următoarea etapa, CSM-ul va intalni sâmbătă, 1 noiembrie, pe teren propriu, echipa din Alexandria.