Minor accidentat de o mașină, după ce a traversat neregulamentar

16 octombrie 2014 | 0 comentarii

accidentMiercuri, în jurul prânzului poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier au fost solicitaţi să intervină la un accident rutier produs pe DN 19A, pe raza localităţii Supuru de Jos.

Din cercetările efectuate la faţa locului s-a stabilit faptul că un adolescent, în vârstă de 16 ani, din localitate ar fi traversat strada prin loc nepermis şi fără să se asigure fiind accidentat de autoturismul marca Citroen condus regulamentar de către Alexandra A., de 30 de ani, din judeţul Sălaj. În urma impactului a rezultat rănirea uşoară a adolescentului.

Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ, i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii eventualei alcoolemii.

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: IPJ Satu Mare

Etichete: , , , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest