Ultima actualizare: azi, 15:55

Olimpia Satu Mare a câștigat meciul cu FC Bihor. Scor 2-1

Olimpia - FC Bihor (70)Olimpia Satu Mare a câștigat astăzi meciul disputat acasă cu echipa oaspete FC Bihor, obținând scorul 2-1, goluri marcate de către jucătorii Mureșan Florin și Bic Ovidiu.

Prima repriză a meciului a fost condusă de către echipa sătmăreană în minutul 35, prin golul marcat cu capul de către jucătorul Florin Mureșan, după un corner executat de Bic.

În repriza a doua, jucătorul Bic Ovidiu reușește să înscrie cel de-al doilea gol pentru Olimpia, în minutul 64, iar în minutul 80 jucătorul echipei FC Bihor Lupu Răzvan, după pasa lui Lukacs Raymond, înscrie un gol în poarta echipei sătmărene, schimbând scorul cu 2-1.

Meciul s-a încheiat în favoarea jucătorilor sătmăreni, astfel că după această victorie Olimpia a urcat pe locul 8 în clasamentul seriei a II-a.

Antrenorul echipei Olimpia, Cosmin Bodea, după meci s-a arătat mulțumit de rezultatul echipei și de jucători.

”Sunt foarte bucuros că am reușit să câștigăm cele trei puncte pe un teren greu și felicit jucătorii pentru efortul  pe care l-au făcut”, a declarat Cosmin Bodea.

În echipa Olimpia Satu Mare au jucat: Anca, Burlacu, Mureșan, Heil, Iuhas, Gavrilescu, Bic, Rus, Onicaș, Micaș, Laso, Villand, Boștină și Feier.

Olimpia Satu Mare va juca următoarea partidă sâmbătă cu Poli Timișoara.