Ultima actualizare: ieri, 20:44

Baschet: CSM Satu Mare – CSBT Alexandria 52-66

Baschet3Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au pierdut azi, 1 noiembrie, pe teren propriu, în fața CSBT Alexandria cu scorul de 52 la 66. Meciul s-a jucat de la ora 16.30, în Sala de Sport a LPS, de pe strada Ady Endre din Satu Mare. Partida a contat pentru etapa a VIII-a a Ligii Naționale de baschet feminin.

În afară de ultimul sfert, unde au făcut egal (16-16), elevele lui Adriana Pricop au pierdut toate celelalte sferturi (13-19, 10-13 și 13-18). La pauză, scorul era de 23 la 32, în favoarea oaspeților.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Toccara Ross (18 puncte), Ashley Adams (15), Andreea Orosz (11), Ramona Eniko Laza (4), Renata Szmutku (2) și Flavia Ferenczi (2).

Meciul a fost arbitrat de Ciprian Stoica (Sibiu) și Andrada Csender (Mediaș), iar ca observator din partea federației a fost desemnat Marius Hurgoi (Cluj-Napoca).

În etapa următoare, CSM Satu Mare va întâlni, în deplasare, CSM Oradea. Meciul se va juca pe data de 5 noiembrie, în Arena „Antonio Alexe”, de la ora 17.00.