Competiție de streetball la Satu Mare

11 decembrie 2014 | 1 comentariu

street-ball-200x150În perioada 12 – 13 decembrie 2014  în sala de sport a Colegiului Național ”Ioan Slavici” se va desfășura competiția de streetball băieți. Competiția face parte din proiectul educațional ”Educație școlară prin baschet”, aflat la ediția a V-a.

Meciurile se vor desfășura pe parcursul a 2 zile consecutive: 12 decembrie 2014, între orele 15:00 – 17:00, respectiv 13 decembrie 2014, între orele 9:00 – 16:00.

Echipele sunt formate din elevii claselor I-XII de la: Colegiul Național ”Ioan Slavici”, Școala gimnazială ”Grigore Moisil”,  Colegiul Național ”Kolcsey Ferenc”,  Liceul Teologic Romano-Catolic ”Ham Janos”, Școala gimnazială ”Petofi Sandor”, Școala gimnazială ”Ion Creanga”, Școala gimnazială ”Avram Iancu”, Școala gimnazială ”Mircea Eliade”. 3 echipe sunt de la scolile din Sighetul Marmației.

Competiția va fi desfășurată pe grupe de vârstă, după cum urmează:

Vineri 12 decembrie 2014:

- elevii claselor I-II

- elevii claselor III-IV

Sambata 13 decembrie 2014:

- elevii claselor V-VI

- elevii claselor VII-VIII

- elevii claselor IX-XII

Câștigătorii fiecărei grupe vor primi medalii și diplome din partea organizatorilor.

Parteneri în cadrul proiectului sunt: Inspectoratul Școlar Județean Satu Mare, Primăria municipiului Satu Mare, Asociația Județeană Sportul pentru Toți, Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Satu Mare, Școala gimnaziala ”Grigore Moisil” și Școala gimnazială ”Mircea Eliade”.

Reprezentanții si voluntarii, Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Satu Mare, vor fi prezenți pentru a susține organizarea competiției și pentru a distribui materiale informative in scopul promovării unui stil de viață sănătos, fara tutun, alcool si droguri.

Atașăm programul competiției și grupele de streetball baieți din perioada 12-13.12.2014.

PROGRAM STREETBALL (Baieti), vineri 12 decembrie 2014:

TEREN PARTEA STANGA             

Clasele I-II

Ora 15.00-15.15 Kolcsey-H.Janos

Ora 15.15-15.30 H.Janos-Creanga

Ora 15.30-15.45 H.Janos- Kolcsey

Ora 15.45-16.00 Premiere Clasele I-II Baieti

Clasele III-IV

Grupa II

Ora 16.00-16.15 Kolcsey- Creanga1

Ora 16.15-16.30 Creanga1- Creanga2

Ora 16.30-16.45 Kolcsey- Creanga2

Ora 16.45-17.00LocIGrI-LocIGr.2

Ora 17.00-17.15 Premiere Clasele III-IV Baieti

TEREN PARTEA DREAPTA

Clasele III-IV

Grupa II

Ora 15.00-15.15 A.Iancu-Creanga4

Ora 15.15-15.30 H.Janos-Creanga3

Ora 15.30-15.45 Creanga4-Creanga3

Ora 15.45-16.00///////////////////////////

Ora 16.00-16.15 A.Iancu- H.Janos

Ora 16.15-16.30 H.Janos- Creanga4

Ora 16.30-16.45 Creanga3- A.Iancu

PROGRAM STREETBALL (Baieti), sâmbătă 13 decembrie 2014

TEREN PARTEA STANGA             

Clasele V-VI

Grupa I

Ora  9.00-  9.15 Kolcsey-Sighet1

Ora  9.15-  9.30 H.Janos-Creanga1

Ora  9.30-    9.45 Sighet1-Creanga1

Ora  9.45-  10.00 Kolcsey- H.Janos

Ora 10.00- 10.15 H.Janos- Sighet1

Ora 10.15- 10.30 Creanga1- Kolcsey

Clasele VII-VIII

Grupa I

Ora 11.00-11.15 A.Iancu2-Sighet1

Ora 11.15- 11.30 Eliade-Petofi

Ora 11.30- 11.45 Sighet1-Eliade

Ora 11.45- 12.00 Kolcsey-A.Iancu2

Ora 12.00- 12.15Eliade-Kolcsey

Ora 12.15- 12.30 Petofi- Sighet1

Ora 12.30- 12.45 Kolcsey- Petofi

Ora 12.45- 13.00 A.Iancu2- Eliade

Ora 13.00- 13.15 Petofi- A.Iancu2

Ora 13.15- 13.30 Sighet1- Kolcsey

Clasele IX-XII

Grupa I

Ora14.00- 14.15 Sighet1- H.Janos

Ora14.15- 14.30 Kolcsey-Slavici1

Ora14.30-14.45 H.Janos- Slavici1

Ora 14.45-15.00 Sighet1- Kolcsey

Ora 15.00-15.15 Kolcsey- H.Janos

Ora 15.15-15.30 Slavici1- Sighet1

TEREN PARTEA DREAPTA            

Clasele V-VI

Grupa II

Ora  9.00-  9.15 Filip BK-Sighet2

Ora  9.15-  9.30 Moisil-Creanga2

Ora  9.30-    9.45 Sighet2-Creanga2

Ora  9.45-  10.00 Filip BK- Moisil

Ora 10.00- 10.15 Moisil-Sighet2

Ora 10.15- 10.30 Creanga2-Filip BK

Ora 10.30- 10.45 LocIGr.1-LocIGr.2

Ora 10.45- 11.00 Premiere Clasele V-VI Baieti

Clasele VII-VIII

Grupa II

Ora 11.00-11.15 H.Janos- Sighet2

Ora 11.15- 11.30 Moisil- A.Iancu.Deac

Ora 11.30- 11.45 Sighet2- Moisil

Ora 11.45- 12.00 A.Iancu1- H.Janos

Ora 12.00- 12.15 Moisil- A.Iancu1

Ora 12.15- 12.30 A.Iancu.Deac- Sighet2

Ora 12.30- 12.45 A.Iancu1- A.Iancu.Deac

Ora 12.45- 13.00 H.Janos- Moisil

Ora 13.00- 13.15 A.Iancu.Deac- H.Janos

Ora 13.15- 13.30 Sighet2- A.Iancu1

Ora 13.30- 13.45 LocIGr.1-LocIGr.2

13.45- 14.00 Premiere Clasele VII-VIII Baieti

Clasele IX-XII

Grupa II

Ora14.00- 14.15 Sighet2- Sighet3

Ora14.15- 14.30 Filip BK- Slavici2

Ora14.30-14.45 Sighet3- Slavici2

Ora 14.45-15.00 Sighet2- Filip BK

Ora 15.00-15.15 Filip BK- Sighet3

Ora 15.15-15.30 Slavici2- Sighet2

Ora 15.30-15.45 LocIGr.1-LocIGr.2

Ora 15.45-16.00 Premiere Clasele IX-XII Baieti

 

 

Etichete: , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (1)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. paul po spune:

    streetball in sala…..:)macar sa numeasca altfel competitia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest