Ultima actualizare: azi, 18:20

Volei: CSM Satu Mare-CSM Lugoj 3-0

Volei3Elevele lui Adrian Pricop au învins în 6 decembrie, CSM Lugoj, cu scorul de 3-0, meciul contând pentru etapa a IX-a, a Diviziei A1, la volei feminin. Partida s-a jucat de la ora 18.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Echipa antrenată de Adrian Pricop a câştigat toate cele trei seturi (27-25, 25-18 şi 25-15). Emoţiile au fost mai mari în primul set, unde cele două echipe, CSM Satu Mare şi CSM Lugoj, au mers cap la cap până în ultimul minut.

Deşi diferenţa de puncte (7) a fost net în favoarea sătmărencelor, nici al doilea set nu a trecut fără emoţii. Dacă la un moment dat CSM Satu Mare a condus cu scorul de 17 la 10, lugojencele s-au apropiat periculos la puncte de echipa noastră, însă în cele din urmă elevele lui Pricop au reuşit să se impună în faţa oaspetelor.

Ultima parte a meciului s-a terminat tot în favoarea sătmărencelor, 25-15, astfel că la finalul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 3 la 0 pentru CSM Satu Mare.

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni, în deplasare, CSM Bucureşti. Meciul se va juca pe data de 13 decembrie.