Teatrul de Nord: Programul spectacolelor secției române, februarie 2015

30 ianuarie 2015 | 0 comentarii

teatrul de nord

Joi 05 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros

Un spectacol de Sorin Oros

Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

Sâmbătă 07 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
NEÎNŢELEGEREA de Albert Camus

Regia: Cristian Ioan

Scenografia: Klara Labancz

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Dorina Nemeş, Raluca Mara, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Stelian Roşian

Spectacol cu publicul pe scenă!

Abonament ”Vasile Savinescu”

Duminică 08 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
NEÎNŢELEGEREA de Albert Camus

Regia: Cristian Ioan

Scenografia: Klara Labancz

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Dorina Nemeş, Raluca Mara, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Stelian Roşian

Spectacol cu publicul pe scenă!

Abonament ”Ștefan Mareș”

Marți 10 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Livia Ungureanu”

Joi 12 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Vasile Alecsandri”

Joi 12 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi

one man show cu Vlad Chico

Regia: Radu Botar

Scenografia: Adrian Ganea

Sound &video: BLUE SOUND

Duminică 15 februarie, ora 16.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
JOS MASCA! spectacol pentru copii, adaptare după Costin Popescu

adaptarea şi regia Adriana Vaida

coregrafia Gabriela Tănase

muzică și aranjament muzical Fany Boca

distribuţia: Andreea Mocan, Dorina Nemeş, Alina Negrău, Vlad Mureşan, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan

Marți 17 februarie, ora 10.00 – Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Prichindel”

Marți 17 februarie, ora 17.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Miercuri 18 februarie, ora 11.00 – Tășnad
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Miercuri 18 februarie, ora 17.00 – Tășnad
ZIS ȘI… FĂCUT! Reloaded

Spectacol de divertisment

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan

Joi 19 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Cristian Iorga, Vlad Chico

Vineri 20 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
COLATERAL, OEDIP de Mihai Ignat

regia Laura Moldovan

one man show cu Cristian Iorga

Sâmbătă 21 februarie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros

Un spectacol de Sorin Oros

Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

Marți 24 februarie, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio
ULTIMUL LEPROS după Vlad Zografi

one man show cu Vlad Chico

Regia artistică: Radu Botar

Scenografia: Adrian Ganea

Sound &video: BLUE SOUND

www.teatruldenord.ro

teatruldenord@yahoo.com

Informații:
AGENȚIA TEATRALĂ
Str. Horea nr. 6
Telefon: 0261712106
e-mail: teatruldenord@gmail.com
Program:
Luni – Vineri: 10.00 – 17.00
Sâmbătă: 10.00 – 13.00
Bilete se găsesc și înainte de începerea spectacolelor, la Casa de Cultură.

 

Etichete: , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest