Ultima actualizare: ieri, 21:59

Baschet: CS Universitatea Alba Iulia a zdrobit CSM Satu Mare

baschetCS Universitatea Alba Iulia s-a impus clar în meciul jucat sâmbătă, 7 februarie, pe teren propriu, în compania CSM Satu Mare. Partida a contat pentru etapa a XXIII-a a Ligii Naţionale de Baschet Feminin. La finalul celor 40 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat scorul de 78 la 39, în favoarea echipei din Alba Iulia.

Gazdele s-au impus în fiecare sfert (26-12, 19-14, 20-6 şi 13-7), reuşind ca la capătul minutelor oficiale de joc să adune exact dublul punctelor marcate de sătmărence (78 la 39).

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Eniko Laza (9 puncte), Andreea Pop (8), Luminiţa Manta (6), Diana Moraru (5), Renata Szmutku (5), Adriana Pricop (4) şi Flavia Ferenczi (2).

În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni pe teren propriu, ACS Sepsi SIC. Meciul se va juca săptămâna viitoare, în data de 14 februarie, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

Sursa: CSM Satu Mare