Ultima actualizare: azi, 11:56

Handbal: CSM Satu Mare-CSM Oradea 32-29

handbal1Echipa de handbal antrenată de Nicolae Istrate, CSM Satu Mare, a învins azi, 28 februarie, ocupanta locului II în clasamentul Seriei B, CSM Oradea, cu scorul de 32 la 29. Meciul ce a contat pentru etapa a XVI-a a Diviziei A, Seria B, la handbal masculin s-a jucat de la ora 11.00, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.

În urma victoriei de azi, CSM Satu Mare și-a consolidat locul III în clasamentul seriei, poziție care duce la barajul de promovare în prima ligă. La pauză scorul a fost de 13 la 15, în favoarea oaspeților, sătmărenii reușind să egaleze în minutul 37 al partidei (19-19). Meciul a fost arbitrat de bistrițenii D. Chiriac și D. Vlasa.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Mureșan (10 goluri), Udriștioiu (6), Ungar (5), Clipea (3), Morar (3), Pop (3) și Mateș (2).

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni, pe teren propriu, CH CSU Politehnica Timișoara. Meciul se va juca joi, 5 martie, de la ora 14.00.

Sursa: CSM Satu Mare