Rezultatele Olimpiadei la disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii”-etapa județeană

4 martie 2015 | 1 comentariu

descărcare (8)Olimpiada la disciplinele din aria curriculară Tehnologii – etapa județeană – s-a desfășurat în perioada 21-27 februarie 2015 în șapte centre de concurs. Au participat 109 elevi de la clasele de învățământ liceal XI-XII pentru domeniile de calificare profesională: Mecanică, Construcții, Electronică, Electric, Industrie textilă, Fabricarea produselor din lemn, Economic, Turism, Agricultură, Protecția mediului și Industrie alimentară, respectiv 83 elevi de la clasele de învățământ gimnazial V-VIII pentru disciplina Educație tehnologică. Competiția a constat în două probe: o probă scrisă și o probă practică.

În conformitate cu rezultatele finale obținute la etapa județeană, elevii calificați pentru etapa națională a olimpiadei sunt după cum urmează :

 

Domeniul

Numele și prenumele elevului

Clasa

Școala de proveniență

Educație tehnologică

Ghilan Bogdan

V

Școala Gimnazială ”Octavian Goga” Satu Mare

Vaipan Iulian

VI

Școala Gimnazială ”Vasile Lucaciu” Carei

Zelic Octavia

VII

Școala Gimnazială ”Ion Creangă” Satu Mare

Pap Cătălin

VIII

Școala Gimnazială nr.1 Carei 

Mecanică

Butka Gergo Sandor

XI

Colegiul Tehnic de Transporturi și Telecomunicații ”Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

Dzitac Bogdan

XII

Colegiul Tehnic ”Unio-Traian Vuia”

Satu Mare

Construcții, instalații și lucrări publice

Ciorba Gabriel Nicu

XII

Colegiul Tehnic ”Unio-Traian Vuia”

Satu Mare

Electronică, automatizări, telecomunicații

Pop Marian Leontin

XI

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Leitner Ervin

XII

Colegiul Tehnic de Transporturi și Telecomunicații ”Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

Industrie textilă și pielărie

Mateoca Mihaela

XI

Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu” Satu Mare

Silaghi Minodora

XII

Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu” Satu Mare

Fabricarea produselor din lemn

Farcău Georgiana Bianca

XI

Liceul Tehnologic ”Petru Cupcea” Supuru de Jos

Reszler Raymond

XII

Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Satu Mare

Economic, administrativ, comerț

Pușcaș Radu

XII

Colegiul Economic ”Gheorghe Dragoș” Satu Mare

Turism și alimentație

Contra Emanuela Loredana

XI

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Rus Diana Andrea

XII

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Agricultură – cultura plantelor

Rozsayi Lorand Robert

XI

Liceul Tehnologic Tarna Mare

Holczberger Cristian Miklos

XII

Liceul Tehnologic Tarna Mare

Protecția mediului

Pop Delia Anca

XI

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Șuteu Lavinia

XII

Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Satu Mare

Industrie alimentară – analize produse alimentare

Iloc Daniela

XII

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Industrie alimentară – industrie alimentară

Ratyis  Gabriela Maria

XI

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Hajdu Edith Laura

XII

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Etapa națională a Olimpiadelor la disciplinele din aria curriculară Tehnologii se va desfășura în perioada 6-10 aprilie 2015, având ca județe organizatoare: Cluj pentru domeniul Mecanică, Prahova pentru domeniul Construcții, Bacău pentru domeniile Electronică și Electric, Covasna pentru domeniul Industrie textilă, Alba pentru domeniul Fabricarea produselor din lemn, Gorj pentru domeniile Economic și Turism, Olt pentru domeniul Agricultură, Suceava pentru domeniul Protecția mediului, Dolj pentru domeniul Industrie alimentara și Hunedoara pentru Educația tehnologică.

 Sursa: ISJ Satu Mare

 

Etichete: , , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (1)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. Buna ziua
    Am vrea sa vedem si subiectele la olimpiada fabricarea produselor din lemn. Se poate?tel.07470434739,Multumesc,

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest