Ultima actualizare: azi, 11:21

Vasile Fușle jr. a cucerit medalia de argint la „Hungarian Open Masters Judo Championships”

Judo3Capitala Ungariei, Budapesta, a găzduit sâmbătă, 28 martie, cea de-a XVII-a ediție a „Hungarian Open Masters Judo Championships”, un prestigios eveniment sportiv la care au participat 250 de judoka la masculin și feminin din 12 țări.

Vasile Fușle jr. de la CSM Satu Mare, sportiv care a reprezentat România la această competiție, a cucerit medalia de argint la categoria de 81 de kg. Sportivul nostru a fost îndrumat de VasileFușle senior și de Marian Halas.

La turneul din Ungaria, delegația României a reușit să câștige un total de 11 medalii (una de aur, șapte de argint și trei de bronz).

Următoarea competiție va avea loc în Slovacia pe data de 18 aprilie, unde Vasile Fușle jr.va participa împreună cu Pelcz Atilla de la CS Unio Satu Mare.

„Suntem în pregătire maximă pentru Campionatele Europene unde țara gazdă va fi tot Ungaria. Competiția va avea loc în perioada 25-31 mai”, a declarat Vasile Fușle jr.

Sursa: CSM Satu Mare