Rezultatele concursului „Bounce Dance” 2015

20 aprilie 2015 | 0 comentarii

DSC_8202Concursul internațional de Hip Hop și B-Boying „Bounce Dance”, ediția a VII- a, s-a desfășurat în Satu Mare în data de 18.04 5015 la Casa de Cultură a Sindicatelor. Au participat peste 300 de dansatori din: Oradea, Arad, București, Cluj, Bistrița, Valea lui Mihai, Marghita, Satu Mare, Craiova, Botoșani, Timișoara și din Ungaria – Mateszalka.

Rezultatele concursului sunt următoarele:

Solo fete

Sub 7 ani:                            III – Lăcătuş Sofia – Cluj

                                               II – Petrică Denisa – Oradea

                                               I – Bir Rianna – Arad

7 – 11 ani:                           III – Alexandra Tamas – Arad

                                               II – Todoran Ruxandra – Oradea

                                               I – Csegoldi Larisa – Oradea

12 – 17 ani:                         III – Szentjobbi Vivien – Oradea

                                               II – Mereşan Denisa – Cluj

                                               I – Ciurdărean Iulia – Bistriţa

Peste 18 ani:                     III – Kajtar Beatrix – Satu Mare

                                               II – Diana Pop – Cluj

                                               I – Popa Ştefana – Oradea

Solo băieţi

7 – 11 ani:                           III – Cîmpian Patrick – Arad

                                               II – Somlea Matia – Arad

                                               I – Petruţiu Tudor – Arad

12 – 17 ani:                         III – Vicovan Vlad – Botoşani

                                               II – Antonio Iurdean – Bucureşti

                                               I – Ozcan Denis – Botoşani

Peste 18 ani:                     III – Carp Radian – Arad

                                               II – Amini Azzouzi – Arad

                                               I – Mohamend Irksousi – Timişoara

Duo

7 – 11 ani:                           III – Cosma Camelia şi Szava Alexandra – Oradea

                                               II – Tassy Jesica şi Gal Melis        a – Arad

                                               I – Tudoran Ruxandra şi Cseglodi Larisa – Oradea

12 – 17 ani:                         III – Robotin Alina şi Crişan Andrada – Arad

                                               II – Bobşe Andrei şi Bistran Sebastian – Oradea

                                               I – Ciurdărean Iulia şi Mare Mara – Bistriţa

Peste 18 ani:                     III – Vornicu Andrei şi Pascu Bogdan – Botoşani

                                               II – Popa Bogdan şi Bociort Dinu – Arad

                                               I – Teusdea Patricia şi Popa Ştefan – Oradea

B-boying                            

III – Cypher munkeez – Oradea

II – Elit crew – Arad

I – Jump In – Cluj

Crew sub 11 ani:

                                               III – Ini Mini Unique – Oradea

                                               II – Switch Girlz – Oradea

                                               I – X-style Kids – Arad

Crew 12-17 ani:

                                               III – Reborn Dreamers – Bistrita

II – Mini Unique – Oradea

I – Reborn Flavour – Bistrita

Crew 18 – 29 ani:

III – B-real crew – Oradea

II – Crazy Dancers – Satu Mare

I – Unique – Oradea

Crew peste 30 de ani:

III – Dady + Crew  – Oradea

II – Crazy Zoom – Satu Mare

I – Aristo Cats – Cluj

Crew categoria de varstă mixtă:

III – The wings of M&Q Mega Crew – Oradea

II – Jump In – Cluj

I – New Generation – Arad

 

Etichete: , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest