Rezultatele Concursului județean de Tehnologia Informațiilor și Comunicațiilor

9 aprilie 2015 | 0 comentarii

IMG_0956Colegiul Tehnic “UNIO-Traian Vuia”,  în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Satu Mare, a organizat miercuri 8.04.2015, ora 9:00, la sediul şcolii, cea de-a II ediţie a Concursului judeţean de TIC pentru elevii liceelor tehnologic.

Concursul a avut 2 secţiuni:

1. Secțiunea TIC

- s-a adresat elevilor din clasele a IX-a, a X-a și a XI-a și a constat în susținerea unui probe practice respectând programa şcolară pentru fiecare clasă în parte.

2. Secțiunea proiecte

•             s-a adresat elevilor din clasele  a XII– a și a constat în realizarea unui proiect la nivelul programei cu tematica la alegere (dacă doresc, elevii pot opta şi pentru tematica atestatului profesional al elevului,  pregătit pentru absolvirea clasei a XII-a)

               

Au participat 28 de elevi de la următoarele licee tehnologice: Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu”, Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade”, Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu”, Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei.

                Premiile obţinute de elevi au fost următoarele:

Clasa IX

•             Premiul I -Molnar Ronaldo- Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade”, -profesor Moale Daniela

•             Premiul I – Tătăran Sergiu- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu” -profesor Sabou Rita

•             Premiul II- Copil Adi Sorin- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu” – profesor Sabou Rita

•             Premiul III- Berecz Patrik- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Bratianu”- profesor Sabou Rita

•             Premiul III- Lazor Marius Vasile- Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, profesor Oltean Lidia

•             Mențiune I- Balog Alin- Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei -profesor Bontea Timea

Clasa a X-a

•             Premiul I- Iluața Ionuț- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu” -profesor Tegher Gina

•             Premiul II- Sava Marius- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, – profesor Onet Mara

•             Premiul III- Racz Henrik- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu”,  -profesor Tegher Gina

•             Mențiune I- Zelicicovici Roland- Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară .”George Emil Palade”, profesor   Damian Ana

Clasa a  XI-a

•             Premiul I- Sacalos Cristian- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, profesor Oltean Lidia

•             Premiul II- Borişteac Cristina – Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară .”George Emil Palade”, -profesor Moale Daniela

•             Premiul III- Danciu Florian- Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”, -profesor Oltean Lidia

•             Mențiune I- Corjuc Ovidiu- Colegiul Tehnic”Unio-Traian Vuia”, – profesor Onet Mara

Clasa a  XII-a

•             Premiul I- Ienci Samuel Ionuț- Colegiul Tehnic “Ion I.C.Brătianu” -profesor Tegher Gina

•             Premiul II – Miel Vasile – Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei, -profesor Bontea Timea

Comisia de organizare a concursului  formată din: profesor Claudia Cziprok, (inspector informatică-fizică), profesor Oltean Lidia, profesor Onet Mara, profesor Wagner Erika a fost sprijinită de conducerea instituţiei gazdă –prof. dr.Popescu Vlaicu, director .

Etichete: , , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest