Ultima actualizare: azi, 14:10

Livescore: Olimpia II Satu Mare-Luceafărul Bălan Sălaj 2-1

olimpia IIEchipa secundă a clubului FC Olimpia joacă în barajul pentru calificarea în liga a III-a după ce a terminat sezonul regulat al ligii a IV-a Elite, pe primul loc. FC Olimpia II Satu Mare joacă astăzi împotriva echipei Luceafărul Bălan Sălaj.

Final de meci. 2-1 pentru Olimpia II. În partida retur de săptămâna viitoare, Olimpia II pornește cu prima șansă

În minutul 83 o lovitură liberă executată de Ionescu trece puțin peste poartă.

Maniera de arbitraj a centralului lasă mult de dorit. Se dă fault la orice cădere a jucătorilor sălăjeni. Jucătorii sătmăreni sunt faultați la marginea careului advers și nu se dă nimic.

Minutul 75, iese Donca, poate cel mai bun jucător al Olimpiei. Este înlocuit de Mark Csik. Cădere fizică pentru juniorii Olimpiei. Este și de înțeles, au jucat șapte meciuri în două săptămâni. Ploaia abundentă face ca jocul celor două echipe să fie unul încâlcit și greoi.

În minutul 70 iese Teglas și intră Porumb la Luceafărul Bălan.

În minutul 66 intră Tamas David în locul lui Cadar la Olimpia.

În minutul 60, penalty pentru Luceafărul Bălan după un henț comis de Ionescu în careu. Mihai Bode face 2-1.

În minutul 54, la Olimpia intră Gulya Richard în locul lui Lukacs. Schimbarea post pe post este făcută de antrenorul sătmărenilor, Mircea Bolba.

A doua repriză începe pe ploaie și vânt puternic. Echipele intră pe teren fără nicio schimbare.

Pauză: Olimpia conduce cu 2-0, iar după evoluția celor două echipe, ne așteptăm ca Olimpia să mai marcheze. Cei mai periculoși jucători ai galben-albaștrilor în prima repriză au fost Faur, Cadar și Patrick Pop.

În minutul 43 iese căpitanul Olimpiei Paul Cristian, înlocuit de Raul Ștef.

În minutul 20, Faur face 2-0 după o centrare de pe partea dreaptă. Ambele goluri au fost marcate cu capul.

Faur a deschis scorul în minutul 2 după o centrare bună a lui Mircea Donca de pe partea stângă.

Olimpia joacă cu : Anca-Trip, Mureșan, Heil, Ciul-Faur, Ionescu, Donca, Lukacs-Pop, Patrick, Cadar.

În tribunele stadionului sunt mai mulți spectatori decât la un meci al echipei mari. Aproximativ 500 de persoane asistă la meci.