Copil de 11 ani, accidentat grav în timp ce traversa strada prin loc nepermis

6 iulie 2015 | 0 comentarii

imagesLa data de 05.07.2015 , în jurul orelor 21.20, la intersecția străzilor Cibinului cu Bârgăului, din Satu Mare, P. Daniel de 18 ani, din Satu Mare, conducând  autoturismul marca Seat Cordoba, a accidentat grav un băiat de 11 ani din Satu Mare, care s-a angajat în traversarea neregulamentară a străzii prin loc nepermis şi fără să se asigure.

Victima a fost transportată la Spitalul Judeţean Satu Mare, în vederea acordării îngrijirilor medicale. Conducătorul auto au fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul  fiind negativ, totodată i-au fost recoltate probe biologice de sânge in vederea stabilirii eventualei alcoolemii.

În cauză s-a întocmit dosar penal şi se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: IPJ Satu Mare

Etichete: , , , , , ,

Categorie: Locale

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest