Ultima actualizare: azi, 10:26

Baschet: CSM Satu Mare – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 46-123

baschet6Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au pierdut azi, 7 octombrie în fața ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, scor 46 la 123. Meciul s-a jucat de la ora 12.00, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre.

La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 18 la 59. Pe sferturi, scorul se prezintă astfel: 9-31; 9-28; 18-23 și 10-41, toate câștigate de echipa oaspete.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: S. Vilcinschi (18 puncte); B. Voica (18); C. Badi (4); V. Bolba (3); A. Kadar (2) și D. Balin (1).

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni BCM Danzio Timișoara. Meciul se va juca sâmbătă, 10 octombrie, în orașul de pe Bega.

Sursa: CSM Satu Mare

Un comentariu

1. n Răspunde

Retrageti echipa din campionat ca ne fac de ras orasul si ne papa banii de pomana!