Ultima actualizare: azi, 17:36

Baschet: CSM Satu Mare-CSBT Alexandria 32-94

Baschet2Echipa de baschet a CSM Satu Mare a pierdut azi, 5 octombrie, pe teren propriu, duelul cu CSBT Alexandria, scor 32 la 94. Meciul ce s-a jucat de la ora 12.00 în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre, a contat pentru prima etapă a Ligii Naționale la baschet feminin.

Scorul pe sferturi se prezintă astfel: 9-28, 10-16, 2-23 și 11-27, toate câștigate de echipa oaspete. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 19-44, în favoarea echipei din Alexandria.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: C. Badi (11 puncte); B. Voica (8); V. Bolba (6); R. Szmutku (4) și D. Moraru (3).

Pentru CSM Satu Mare urmează miercuri, 7 octombrie, tot pe teren propriu, partida cu ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. Meciul se va juca de la ora 12.00.