CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III la concursul de natație „Cupa Salina Turda”

19 octombrie 2015 | 0 comentarii

inotÎn perioada 17-18 octombrie, înotătorii de la CSM Satu Mare au participat la „Cupa Salina Turda”, competiție la care au cucerit 64 de medalii (zece de aur, 29 argint și 25 de bronz). La finalul concursului, după adunarea punctajului, CSM Satu Mare s-a clasat pe locul III.

La competiție au participat peste 200 de sportivi de la 19 cluburi de natație din țară. Ștafeta sătmăreană (4×50 m liber) formată din Cătălin Moșneguțu, Riedl Serli Tibor, Bianca David și Ariana Popa a reușit să se claseze pe locul II, primind medalia de argint și cupa.

În continuare vă prezentăm rezultatele obținute de înotătorii sătmăreni:

Cătălin Moșneguțu:

Locul 3 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 4 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt.

Ariana Pop

Locul 2 la 100 m fluture; locul 3 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 1 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

Luca Tătar

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 1 la 50 m spate; locul 2 la 50 m bras;

Szelmenczi Zalan

Locul 3 la 50 m liber; locul 6 la 50 m fluture; locul 6 la 100 m liber; locul 2 la 50 m bras;

Adam Mihalku

Locul 3 la 50 m spate; locul 6 la 50 m bras;

Matei Pop

Locul 6 la 50 m bras;

Luca Simon

Locul 6 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 2 la 50 m fluture; locul 5 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 4 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Riedl Serli Tibor

Locul 2 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 3 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 200 m mixt; locul 3 la 100 m fluture; 

Darius Soponar

Locul 4 la 100 m fluture; locul 5 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt;

Alexandra Gătina

Locul 6 la 100 m spate; locul 6 la 50 m spate; locul 5 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

Andra Maria Beliga

Locul 5 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 3 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 50 m bras;

Alexandra Grigoriu

Locul 4 la 50 m liber; locu 2 la 100 m spate; locul 6 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 6 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture; 

Maria Chifor

Locul 4 la 50 m liber; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

MirunaDărăban

Nu s-a clasat în primii 6.

Oana Komiati

Locul 2 la 100 m spate; locul 2 la 100 m liber; locul 1 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 50 m liber; 

Bianca David

Locul 5 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 100 m liber; locul 6 la 100 m bras; locul 6 la 200 m liber; locul 5 la 200 m mixt; Locul 6 la 100 m fluture;

Blanca Stăncioiu

Locul 4 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 5 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 4 la 200 m mixt. 

Lara Princz

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 1 la 50 m bras;

Filip Grigoriu

Locul 3 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 5 la 50 m bras; locul 4 la 50 m liber,

Aron Mihalku

Locul 2 la 50 m spate; locul 2 la 50 m liber.

Szelmenczi Noel

Locul 1 la 25 m liber; locul 1 la 25 m spate.

 

 

 

 

Etichete: , , ,

Categorie: Sport

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest