Au fost desemnați președinții și locțiitorii circumscripțiilor electorale

7 aprilie 2016 | 1 comentariu

SAMSUNG CSCTribunalul Satu Mare, a procedat astăzi, 7 aprilie, la desemnarea prin tragere la sorţi, în şedinţă publică, a preşedinţilor şi a locţiitorilor acestora pentru birourile electorale din circumscripţia electorală judeţeană şi circumscripţiile electorale din unităţile administrativ – teritoriale ale judeţului Satu Mare.

La şedinţă au mai fost prezenţi Mihai Ciorcaș – vicepreşedintele Tribunalului Satu Mare, Radu Bud – prefectul Judeţului Satu Mare, Cosmin Dorle – şeful Serviciului Juridic şi Contencios administrativ din cadrul Instituţiei Prefectului Judeţul Satu Mare şi Sebastian Domuț – consilier parlamentar din cadrul Biroului Judeţean Satu Mare al Autorităţii Electorale Permanente, reprezentanţii presei, ai partidelor politice şi public. 

În urma tragerii la sorţi, au fost desemnate următoarele persoane:

 

Nr. crt.

Numărul circumscripţiei electorale

Denumirea circumscripţiei electorale

Numele şi prenumele persoanei desemnate

Funcţia pentru care a fost desemnată

1.

Circumscripţia electorală judeţeană nr. 32

Satu Mare

SURD  G. GRIGORE

Preşedinte

HAIDUC  V. SIMONA MANUELA

Locţiitor

2.

Circumscripţia electorală municipală nr. 1

Satu Mare

CAPOTĂ  T. CRINA CRISTINA

Preşedinte

POP I. CAMELIA ANA

Locţiitor

3.

Circumscripţia electorală municipală nr. 2

Carei

SĂLĂGEAN E.C. MONICA CORINA

Preşedinte

OPRIŢOIU G. ADELA CRINA

Locţiitor

4.

Circumscripţia electorală orăşenească nr. 3

Ardud

IONEL V. VASILE

Preşedinte

SZILAGYI A. ANTON

Locţiitor

5.

Circumscripţia electorală orăşenească nr. 4

Livada

PODINA G. ANAMARIA MIRABELA

Preşedinte

TIBIL  I. ADRIANA ELENA

Locţiitor

6.

Circumscripţia electorală orăşenească nr. 5

Negreşti Oaş

ŞERBAN  C. MIRCEA

Preşedinte

PUIU  M.  ALIN FLORIN

Locţiitor

7.

Circumscripţia electorală orăşenească nr. 6

Tăşnad

BUTA  I. SERGIU IONEL

Preşedinte

BRATIŞ  I. LAVINIA  IOANA

Locţiitor

8.

Circumscripţia electorală comunală nr. 7

Acîş

VÎLCU  I. MIHĂIŢĂ

Preşedinte

TEMPE  G. VIOREL CRISTIAN

Locţiitor

9.

Circumscripţia electorală comunală nr. 8

Agriş

HUSAR  A. MARIANA ILEANA

Preşedinte

LENGHEL  I. EVA

Locţiitor

10.

Circumscripţia electorală comunală nr. 9

Andrid

RENDEŞ  G. GHEORGHE

Preşedinte

IUGA  I. VICTOR

Locţiitor

11.

Circumscripţia electorală comunală nr. 10

Apa

MOLDOVAN  V. VASILE

Preşedinte

ARDELEAN  Ş. BOGDAN RĂZVAN

Locţiitor

12.

Circumscripţia electorală comunală nr. 11

Bătarci

DRAGOŞ  V. MARIUS

Preşedinte

ŞTREANGĂU V. MARINEL VASILE

Locţiitor

13.

Circumscripţia electorală comunală nr. 12

Beltiug

KOVACS  A. EUGEN ANTON

Preşedinte

BALAJ  I. ADRIAN  IOAN

Locţiitor

14.

Circumscripţia electorală comunală nr. 13

Berveni

ARDELEAN  V. NICOLAE

Preşedinte

SĂLĂGEAN  P. MELINDA

Locţiitor

15.

Circumscripţia electorală comunală nr. 14

Bixad

CIONCA  I. IOAN

Preşedinte

CHIOREAN  D. TUDOR SABIN

Locţiitor

16.

Circumscripţia electorală comunală nr. 15

Bîrsău

POP  I. CARMEN IOANA

Preşedinte

BIG I.  IOANA

Locţiitor

17.

Circumscripţia electorală comunală nr. 16

Bogdand

PAŞCA  I. ADRIANA  ALINA

Preşedinte

BOROŞ  I. RADU IOAN

Locţiitor

18.

Circumscripţia electorală comunală nr. 17

Botiz

CISMAŞ-PETREAN  V. ANDA

Preşedinte

PODINĂ  G. DORINA FLORICA

Locţiitor

19.

Circumscripţia electorală comunală nr. 18

Călineşti Oaş

SURD G. ANGELA

Preşedinte

BUMB  J. VASILE

Locţiitor

20.

Circumscripţia electorală comunală nr. 19

Cămărzana

PAŞCA  M. RODICA  VIORICA

Preşedinte

COJOCARU  I. MIOARA

Locţiitor

21.

Circumscripţia electorală comunală nr. 20

Cămin

CIULEAN  A. ALEXANDRU

Preşedinte

MATEŞ  V. CAMELIA DOINA

Locţiitor

22.

Circumscripţia electorală comunală nr. 21

Căpleni

KEIZER  A. GABRIELA

Preşedinte

RUS  N.  NICULAI

Locţiitor

23.

Circumscripţia electorală comunală nr. 22

Căuaş

SZANTO  G. ALINA  ELISABETA

Preşedinte

CIREAP  N. LOREDANA MARIA

Locţiitor

24.

Circumscripţia electorală comunală nr. 23

Cehal

STAN  D. ALINA  IOANA

Preşedinte

PATAKI  I. BIANCA MARIA

Locţiitor

25.

Circumscripţia electorală comunală nr. 24

Certeze

CIOCAN  G. GHEORGHE

Preşedinte

BRÂNDUŞAN  V. OVIDIU CĂLIN

Locţiitor

26.

Circumscripţia electorală comunală nr. 25

Ciumeşti

DONUŢIU  V. OTILIA VALENTINA

Preşedinte

ŞTEŢ  I. GHEORGHE

Locţiitor

27.

Circumscripţia electorală comunală nr. 26

Craidorolţ

CHIŞ-ROZ  I. DĂNICA ELENA

Preşedinte

DUMITRU  T. DANIELA VIORICA

Locţiitor

28.

Circumscripţia electorală comunală nr. 27

Crucişor

POP  V. ANCA MARIA

Preşedinte

COZA  V. VLAD GHEORGHE

Locţiitor

29.

Circumscripţia electorală comunală nr. 28

Culciu

PRIVIGYEI  I. IOAN

Preşedinte

KAJTAR  S.  BEATA

Locţiitor

30.

Circumscripţia electorală comunală nr. 29

Doba

TOMŞA D. HADRIAN MIHAI

Preşedinte

BERINŢAN  A. IRINA  MARIA

Locţiitor

31.

Circumscripţia electorală comunală nr. 30

Dorolţ

LUPESCU  I.  ADRIANA  IOANA

Preşedinte

OROS  V. JUDITH MIHAELA

Locţiitor

32.

Circumscripţia electorală comunală nr. 31

Foieni

DUMBRĂVESCU  I. MARIAN

Preşedinte

TARŢA  I.  RAMONA MIRELA

Locţiitor

33.

Circumscripţia electorală comunală nr. 32

Gherţa Mică

GAVRĂU  G. LOREDANA IRINA

Preşedinte

SFÂRCIOC  I.  MARIOARA

Locţiitor

34.

Circumscripţia electorală comunală nr. 33

Halmeu

ŞEREŞ G. CORINA  MIHAELA

Preşedinte

SZMURIGA  V.  MARIANA  CRISTINA

Locţiitor

35.

Circumscripţia electorală comunală nr. 34

Hodod

KASZTA  F. FRANCISC

Preşedinte

CAIA  T.  MONICA FLORENTINA

Locţiitor

36.

Circumscripţia electorală comunală nr. 35

Homoroade

BLAGA  M. MIHAELA AURELIA

Preşedinte

POP  V. DAN  NICOLAE

Locţiitor

37.

Circumscripţia electorală comunală nr. 36

Lazuri

PĂTCAŞ  V.  SORIN

Preşedinte

TAKACS  T.  GABRIELA

Locţiitor

38.

Circumscripţia electorală comunală nr. 37

Medieşu Aurit

VEZENTAN  N.  MIRELA

Preşedinte

IACOB  N.  CLAUDIA  LAURA

Locţiitor

39.

Circumscripţia electorală comunală nr. 38

Micula

DRAGOŞ  A.  CRISTINA

Preşedinte

LUNG  P.  IACOB

Locţiitor

40.

Circumscripţia electorală comunală nr. 39

Moftin

MUREŞAN  P.  GABRIEL MARIUS

Preşedinte

CHIŞ  L. ANDRADA  OANA

Locţiitor

41.

Circumscripţia electorală comunală nr. 40

Odoreu

ARDELEAN  M.C. LUCIA  MIRELA

Preşedinte

CANTA  I. SILVIA

Locţiitor

42.

Circumscripţia electorală comunală nr. 41

Oraşu Nou

VAJDA  Z. GERALDINA  TEREZIA

Preşedinte

DAN  I.  MARIANA

Locţiitor

43.

Circumscripţia electorală comunală nr. 42

Păuleşti

NAGY  I. ORSOLYA  AGOTA

Preşedinte

SAVA  N.  EVA

Locţiitor

44.

Circumscripţia electorală comunală nr. 43

Petreşti

FLEISZ  Ş. ŞTEFAN

Preşedinte

ULICI  A.  RENATA CLAUDIA

Locţiitor

45.

Circumscripţia electorală comunală nr. 44

Pir

ARDELEAN  M.  MIHAIL  MARIUS

Preşedinte

TĂTAR-ŞINCA I. MIRELA RAMONA

Locţiitor

46.

Circumscripţia electorală comunală nr. 45

Pişcolt

OPRIŢOIU  G. VALERIU LUCIAN

Preşedinte

PORDEA  I. IOSIF

Locţiitor

47.

Circumscripţia electorală comunală nr. 46

Pomi

NISTE  V. RAMONA  EUGENIA

Preşedinte

MUSTEA  I. BIANCA  LAURA

Locţiitor

48.

Circumscripţia electorală comunală nr. 47

Porumbeşti

HEREŞ  N. ANA

Preşedinte

BÂRSAN  I. ELENA  MIHAELA

Locţiitor

49.

Circumscripţia electorală comunală nr. 48

Racşa

AVRAM  I.  FLORICA

Preşedinte

BOJE  G. ADRIANA  DELIA

Locţiitor

50.

Circumscripţia electorală comunală nr. 49

Sanislău

SILAGHI  A.  ERIKA

Preşedinte

BUZGĂU  I.  ELENA  LIA

Locţiitor

51.

Circumscripţia electorală comunală nr. 50

Santău

RAŢ  G.  LORENA ANCA

Preşedinte

PAUL  I. MARIANA

Locţiitor

52.

Circumscripţia electorală comunală nr. 51

Săcăşeni

KIN L.  IOAN  LAURENŢIU

Preşedinte

CUCIUIAN  V. CARMEN

Locţiitor

53.

Circumscripţia electorală comunală nr. 52

Săuca

COSTEA   N.  MARIA

Preşedinte

TUNS  V. SIMONA CLEOPATRA

Locţiitor

54.

Circumscripţia electorală comunală nr. 53

Socond

GRAD  I. VASILE

Preşedinte

POP  I. IOAN  ROMICĂ

Locţiitor

55.

Circumscripţia electorală comunală nr. 54

Supur

MORAR  V. ANCUŢA  AURELIA

Preşedinte

POP  I.  FLORICA LEVICA

Locţiitor

56.

Circumscripţia electorală comunală nr. 55

Tarna Mare

ANDERCĂU G. MARCEL CORNEL

Preşedinte

PUIU  I. HOREA  CLAUDIU

Locţiitor

57.

Circumscripţia electorală comunală nr. 56

Terebeşti

PUIU  I.  DORINA

Preşedinte

POP  T. CRISTINA  MARIANA

Locţiitor

58.

Circumscripţia electorală comunală nr. 57

Tiream

GRIGORAŞ G. MARIA

Preşedinte

GHILA  I. IOAN

Locţiitor

59.

Circumscripţia electorală comunală nr. 58

Tîrşolţ

HOROTAN  I. IOAN  MARIAN

Preşedinte

NAP  I.  ZORICA  NICULINA

Locţiitor

60.

Circumscripţia electorală comunală nr. 59

Turţ

KOMOS  G.  GHEORGHE  EUGEN

Preşedinte

CADAR  I.  IOANA

Locţiitor

61.

Circumscripţia electorală comunală nr. 60

Turulung

SPĂTARIU  A.  AURICA  MARIA

Preşedinte

MEDIEŞAN  A.  MARCELA

Locţiitor

62.

Circumscripţia electorală comunală nr. 61

Urziceni

FELECAN  L. ENIKO  BEATRICE

Preşedinte

TEMPFLI  V.  IUDITA

Locţiitor

63.

Circumscripţia electorală comunală nr. 62

Valea Vinului

STAN  G. VETICA  ADRIANA

Preşedinte

MORAR  I.  MIRCEA

Locţiitor

64.

Circumscripţia electorală comunală nr. 63

Vama

MONAC  E.  MIRCEA  COSMIN

Preşedinte

MAN  P. DUMITRU  CONSTANTIN

Locţiitor

65.

Circumscripţia electorală comunală nr. 64

Vetiş

POP  N.  LIA  VIORICA

Preşedinte

TOMŞA  F.  ADINA  FLORENTINA

Locţiitor

66.

Circumscripţia electorală comunală nr. 65

Viile Satu Mare

BERNAT  I.  MANUELA  EVA

Preşedinte

DANCIU  N. ELENA  NICOLETA

Locţiitor

Etichete: , , , , , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (1)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. camelia spune:

    Stie cineva cine este Mircea C.Serban presedinte la Circ. 5 Negresti?
    Nu este fostul sofer al lui Ciocan, prefectul de Certeze?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest