Kereskenyi Gabor: Avem susținerea societății sătmărene. A adunat 7200 de semnături

25 aprilie 2016 | 32 comentarii

Kerskenyi Gabor (7)Deputatul Kereskenyi Gabor, candidatul UDMR pentru fotoliul de primar al municipiului Satu Mare a venit la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 1 Satu Mare însoțit de numeroși tineri și nume marcante ale uniunii pentru a-l susține la depunerea oficială a candidaturii. Astfel, senatorul Pataki Csaba, deputatul Erdei D. Istvan, fostul primar Ilyes Iuliu și candidați pe lista de Consiliul Local au depus la BEC dosarele de candidatură precum și cele 7200 de semnături de susținere ale candidatului UDMR Satu Mare.

Kereskenyi Gabor nu a adus doar dosare ci și câte un buchet de flori pe care le-a înmânat membrelor BEC, pentru a decora puțin ”primăvăratic” biroul electoral.

Considerăm acest moment un prim pas important pentru normalizarea situației în orașul nostru. Vreau să subliniez faptul că am 7200 de semnături de susținere, aproape cât au avut ceilalți contracandidați  în total. Acest fapt înseamnă că avem alături de noi o susținere, aș spune eu importantă din partea societății sătmărene, din partea sătmărenilor și aceste susținere ne dă putere în continuare în această campanie. Mă bucur ca am alături de mine o echipă redutabilă, puternică, avem alături de noi FDG-ul, Partidul Civic maghiar. Așa după cum se vede și pe lista de consilieri, având în vedere profesia și ocupația candidaților, pot să afirm fără doar și poate că avem cea mai profesionistă echipă care va veni din 6 iunie în sprijinul locuitorilor municipiului Satu Mare”, a declarat Kereskenyi Gabor.

Lisat cu propunerile de consilieri locali a UDMR este întreagă și conține 29 de nume. Cap de listă este Kereskenyi Gabor, iar pe locul doi se află Ștefan Resyler. Lista continuă cu Magyar Lorand, Masculic Csaba, Szocs Peter Levente, Butka Gergely, Gunthner Tiberiu, Szejke Ottilia, Kiss Iosif, Szsok Janos Csaba, Gati Ștefan, Zazula Bela, Bertici Ștefan, Maurer Robert Csaba, Mureșan Ștefan, Bura Maksay, Szenas Szabolcs, Pataki Eniko, Rappert-Vencz Gabor, Boer Adam, Nits Janos, Szilagyi Edomer, Gnandt Zoltan, Thoroczkay Sandro-Antal, Pataki Zoltan, Stier Peter Gabriel, Nagy Szabolcs, Kovacs Mate și Pataki Csaba. 

Etichete: , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (32)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

 1. Ungur spune:

  Nu ai nici o susținere domnule Gabor.Satmarenii nu te susțin. Ai aratat ce poți sa faci în oraș.

 2. Radu. spune:

  Poate in vis,atatea semnaturi! Da cine te voteaza ?

 3. Bálint spune:

  Eu o sa votez, si vreau schimbare!! Sobolani de la PSD si cu Coica mars acasa la oltenia!!

  • Rica spune:

   Cu un singur vot nu face nimic.Majoritate nu o sa voteze cu acest domn Gabor.Nu merita nici o jumatate de stampila!

  • bogdan spune:

   balint esti bou si cel mai prost,in … cu tine….

   • Bálint spune:

    ba bogdan timpitule ce esti si tu esti un sobolan ca si psd!!in OLTENIA cu tine impreuna cu cojca

    • figaro spune:

     Oltenia este Romania totusi, in timp ce tu reprezinti ceva ce e din afara acestei tari, reprezinti un sovin care nu are ce cauta in conducerea acestui oras. Ar fi inadmisibil sa sarbatorim 100 de ani de la unire cu un astfel de ins in functia de primar.

    • figaro spune:

     Si mia schimba replica cu sobolanul, fa-i pe astia potcani, sau altfel ca devii jenant doar cu aceeasi banda. Sau atata poti? Cum merge biznisul cu pixuri?

 4. gergo spune:

  Ezt honnan szedted Gaborka ? :-))) ne feledd hogy nagyon sok magyar nem fog rad szavazni ! Sajnos szegyene vagy az RMDSZ-nek !!!

  • Bálint spune:

   gergo: inkább jobb lenne összefogni mint széthúzni!!! Ez van ezt szavazták meg párton belül, ha nyer le lehet üllni vele beszélni, véleményt megfogalmazni. Változás kell!!! Gábor képes változást hozni!!!

 5. George spune:

  Ai adunat si semnaturile din Ungaria ? Esti rusinea Udmr ului Kereskenyi Gabor ! Taica tau a fost un domn dar cred ca ii este rusine sa iasa cu tine pe strada ! :-(

 6. Baba Novac spune:

  No, iarasi mare e disperarea si teama in tabara postacilor PSD :D O sa pierdeti jobul platit din bani publici fratilor!

  Dorele, drum bun spre Mehedinti!

 7. Coica Dorel Costel Mişel spune:

  Dragi satmareni! Sunt un oltean puturos, si mincinos dar din pacate sovinii astia de la Udmr nu ma mai lasa sa fur in continuare si sa va mai mint inca 4 ani :( De aceea am luat decizia sa ma mut inapoi la Vanju Mare in Oltenia mea draga. Acolo ma mai crede lumea!!!

  PS: Udmr ii de vina!

 8. Vali Borhidan spune:

  Offf COICA , pierzi primaria incet dar sigur , si eu prin votul meu iti voi da o mina de ajutor sa pleci de la primarie , daca se poate sa mergi in sudul tarii ca acolo se poarta smecheriile astea ieftine pe care le tot arunci de 4 ani , adio COICA primarul nostru incompetent

 9. Barbu spune:

  Ce au facut cand au fost la putere? Nimic! De ce sa votez cu ei? Doamne fereste!

 10. Alin Dura spune:

  Eu unul n-am sa-l votez pe acest domn, dar 100% voi vota UN SATMAREAN SI NU UN OLTEAN.

 11. Ema spune:

  Vai si amar de sustinerea lor! Nu au nicio sustinere si le e frica de aceea vin cu tot felul de minciuni.

 12. Dolhai spune:

  Hajrá Gábor! HAJRÁ SZATMÁR!

 13. bogdan spune:

  ungurii atata stiu sa fure,sa vanda,sa ocupe….mai bine ii lovim in cap cu un pumn ROMANESC

 14. bogdana spune:

  Ce fel de oameni sunteti mai postacii lui COICA mincinosul , ca in 2016 sa tot scrieti ca rominii is buni si ungurii is rai, niste hoti si de-o parte si de alat , dar parca vremea actualului primar a apus , la revedere sa vina alcineva

 15. un chinez spune:

  apropo domnul COICA poate sa ne spuna daca mai vin investitorii aia chinezi care ne-o promis ca vor face invetitii majore in orasul nostru? daca nu ne poate spune inseamna ca se mai adauga o mega minciuna in bagajul lui voluminos de minciuni , daca nu macar sa ne spune cite femei au fost cu el in CHINA si daca poate sa le numeasca .Multumim pntr intelegere

 16. Un vot spune:

  Candidatul Gabor K. cunoaste limba romana sau transpira din greu? Si-a propus sa nu vorbeasca limba romana in precampanie si campanie electorala doar la televizor?
  Poti mai mult Gabor sau mizezi doar pe faptul ca esti candidatul UDMR si gandesti eronat ca ajungi primar ca si Ponta presedinte mancand popcorn? Te inseli si daca vei castiga mandatul ca vei conduce dupa cum te taie capul!

 17. Bogdan spune:

  Succes! Trebuie sa faceti mult dupa distrugerile PSD

 18. laurentiu spune:

  Ce a facut viceprimarul si deputatul keserkeni??? NIMIC!O sa ai voturi cate semnaturi!

 19. figaro spune:

  Gaborko… tic tac!

 20. dr cotas spune:

  Coica se duce dupa tatucul Govor la puscarie.
  PSD = ciuma rosie. PSD = coruptie, amenintare, santaj, spaga. PSD = Dragnea, Ponta, Govor, Coica! Mafiotilor, La DNA cu voi!

 21. Bianca spune:

  Prefer de 1000 de ori un Coica decât să-mi vand țara unui ungur !!! Atâta prostie numai la noi ! Unde naiba veizi tu in Ungaria sa fie votat un roman ? Oameni buni chiar un pic de patriotism nu exista in voi?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Pinterest