Primul accident produs de nebunia de pe Careiului (FOTO)

13 iulie 2016 | 5 comentarii

accident vetisÎn cele din urmă inevitabilul s-a produs. Astăzi după-amiază, în jurul orei 18.00, s-a produs primul accident în nebunia care se întâmplă în aceste zile pe Drumul Careiului din municipiul Satu Mare.

Șoferul unui BMW se deplasa cu mașina înspre Carei când, la un moment dat, dintre mașinile care stăteau la coadă să intre în Satu Mare, în zona restaurantului Tip Top, a ieșit de pe un drum lăturalnic o altă mașină. Cum șoferul acesteia nu avea vizibilitate, nu a reușit să vadă la timp BMW-ul, astfel că cele două mașini s-au ciocnit.

Din fericire, în urma accidentului nu au rezultat decât pagube materiale, niciunul dintre șoferii implicați nefiind accidentați.

Polițiștii rutieri s-au deplasat la fața locului, au demarat o anchetă, și i-au testat pe cei doi șoferi cu alcooltest-ul, rezultatul fiind negativ. Cercetările continuă.

Etichete: , , , , , , , ,

Categorie: Locale

Comentarii (5)

Trackback URL | RSS Feed comentarii

Responsabilitatea juridică a comentariilor revine în totalitate autorilor, care își asumă în întregime și consecințele legale

  1. St spune:

    Da care-i bmw de acolo desteptilor?:))

  2. Denisa Stoianov spune:

    Bai incompetentilor cine va pus pe mana jurnalismul mare prost a fost. Eu v-as recomanda sa va documentati mai bine inainte de a scrie un articol. Pentru cultural voastra generala masina de culoare rosie este AUDI ,nu “BMW” . Oamenii ca voi ne fac Judetul de ras. Rusine!!

    • Dragon spune:

      “va pus”???? Domnișoară Stoianov, cine ți-a pus cartea de gramatică în brațe? Ca esti analfabetă, rău!

  3. Alex spune:

    In haosul care este pe Careiului,pod Decebal etc.politistii rutieri ar trebui sa fie toti(sau nu sant numai cu nume pe stat de plata?)24 de ore din 24 in teren sa fluidizeze circulati si sa previna accidente!nu cum relateaza ziaristul citez:politistii rutieri sau deplasat la fata locului…in situatia care este ei nu sant pe teren sant tot in birou?

  4. Dan.C spune:

    Ce e mai grav ca primarul trebuia sa verifice sau sa fie anuntat,de comisia de urbanism(asta daca chiar il doare-n cur de satmareni)daca este blocata vreo artera de circulatie si sa trimita Politia Locala si/sau cea nationala cu atributii de fluidizare a circulatiei.
    Eu am stat ieri 40 de minute sa trec Drumul Carei,de pe strada Arinului (M15)pe Brandusa(M16) dar n-am reusit pentru ca NUMENI NU RESPECTA NICI SEMAFORUL de acces dintr-un cartier in altul si mai grav, UNII dobitoci de soferi ce circulau catre Carei ,in coloana blocata, AU BLOCAT INTRAREA pe Brandusa,respectiv Arinului.
    Intreb primaria,CINE TREBUIA SA ANUNTE BLOCAREA DRUMULUI si CINE TREBUIA SA TRIMITA POLITIA PENTRU FLUIDIZARE?!Sigur atat cat se putea si in special situatia la care fac eu referire.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest