Ultima actualizare: azi, 17:36

Olimpia – Ferencvaros, meci de gală (FOTO)

olimpia ferencvaros (8)Fostele glorii ale echipei Olimpia Satu Mare au jucat vineri seara pe stadionul din Satu Mare cu gloriile formaţiei Ferencvaros din Budapesta, meciul fiind oferit sătmărenilor de UDMR, organizatorii Zilelor Partium.

Oaspeții au fost întâmpinați cu mult entuziasm de către iubitorii fotbalului. Înainte de fluierul de start al arbitrului, a fost organizată o tombolă, fiind oferite fanioane, o minge și un tricou cu semnăturile jucătorilor.

Meciul s-a desfăşurat în patru reprize a câte 12 minute, Olimpia a fost împărțită în patru echipe. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, prin Lipcsei, Dacian Nastai reuşind să înscrie și el un gol pentru Olimpia.

Jucătorii formației Ferencvaros au mai înscris patru goluri prin Lipcsei și Horvath, iar Paul Levente şi Florin Fabian au mai înscris pentru Olimpia, scorul final fiind 5-3 pentru Ferencvaros.

Din lotul echipei maghiare au făcut  parte: Nyilasi Tibor, Ebedli Zolan, Rab, Tibor, Kis Zolan, Deszatnik Peter, Balogh Tamas, Lipcsei, Harvath Ferec, Dragoner, Milovanovics, Schultz, Matyus, Detari Lajor și Szenes Sandor.

Lotul Olimpiei a fost format din: Both, Keizer, Pusztai,  Szabo Gyula, Balogh, Bolba, frații Pinter, Suciu, Cionca, Ritli, Blatnicski, Teger, Paul Levente, Paul Mihai, Esztinka, Csenteri, Tabi, Papp Zoltan, Tiberiu Csik și Dacian Nastai.