PortalSM.ro – Stiri Satu Mare

Volei: CSM Târgovişte – CSM Satu Mare 3-1

Voleibalistele de la CSM Satu Mare au pierdut azi, 18 octombrie, duelul din cadrul etapei a II-a a Diviziei A1 la volei feminin cu scorul de 3-1. Elevele lui Adrian Pricop au jucat în această seară, în deplasare, pe terenul târgoviştencelor.

În primul set gazdele s-au impus categoric în faţa sătmărencelor cu scorul de 25 la 9. Setul secund a fost adjudecat de voleibalistele de la CSM Satu Mare (24-26), reuşind astfel să reechilibreze partida la general.

Ultimele două seturi le-au aparţinut gazdelor, 25-17, respectiv 25 la 14. Astfel că, CSM Târgovişte s-a impus clar cu scorul de 3 la 1, în faţa echipei antrenate de Adrian Pricop.

Meciul a fost arbitrat de F. Vasile-Bosi şi S. Lungu, observator fiind M. Ioanovici.

În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni, în data de 25 octombrie, pe teren propriu, CS „U” Medicina CSS Târgu Mureş.