Ultima actualizare: ieri, 21:48

Sport

Dakar 2016 la final: Mani Gyenes lider la Maraton şi locul 14 la general

mani gyenes dakar finalRally raidul Dakar 2016 s-a încheiat în această seară. Sătmăreanul Emanuel Gyenes s-a clasat pe locul 14 la general şi a câştigat la Maraton.

Ultima etapă a raliului a fost câştigată de chilianul Pablo Quintanilla (Husqvarna). Gyenes (KTM) s-a clasat pe poziţia a 14-a.
Mani a luat startul pe ultima probă din această ediție a celei mai dificile provocări din sporturile cu motor.
Startul s-a dat în ordine inversă, așa că Mani a pornit pe probă din poziția 71.

Un comentariu

1. unforgiven Răspunde

Felicitari pentru reusita Mani!!! Excelent!! Daca ar fi dupa mine, te-as baga la breaking news pe toate posturile si rubricile sportive de la TV. Daca romanii ar sti ca acest rally raid este cel mai dur din lume, si ca de 37 de ani la fiecare editie DAKAR(Paris-Dakar) MOR OAMENI(!!!), iar tu ai terminat acest IAD pe locul 14, sanatos si nevatamat, poate s-ar gasi mai multi pasionati sa te felicite!