PortalSM.ro – Stiri Satu Mare

Olimpia Satu Mare a învins fără probleme Unirea Tărlungeni (FOTO)

Olimpia Satu Mare a învins fără probleme echipa Unirea Tărlungeni, în meciul disputat astăzi pe stadionul Olimpia, scorul fiind 3-2.

Scorul a fost deschis de Mărcuş, care în minutul 17 a marcat printr-o lovitură liberă de la 11 metri, după care, în minutul 27 oaspeţii au reuşit un autogol. În minutul 41, Minciună a marcat tot în urma unei lovituri de la 11 metri, astfel că la pauză scorul a fost 2-1.

În repriza secundă, mai exact în minutul 51 Buhăescu a reuşit să înscrie un gol frumos, iar în minutul 90 oaspeţii au marcat din nou, în urma unui corner, înscriind prin Potecu. Scorul final a fost 3-2.

Meciul a fost unul marcat de o serie de accidentări, portarul Olimpiei, Băican fiind înlocuit în minutul 63 după ce a suferit o lovitură puternică.

De asemenea, spectatorii au contestat şi arbitrajul, nefiind de acord cu unele decizii luate de oamenii din teren.