PortalSM.ro – Stiri Satu Mare

Satu Mare: Proces de trafic de droguri amânat! Inculpatul se pregătește pentru Bacalaureat

Satu Mare: Proces de trafic de droguri amânat! Inculpatul se pregătește pentru Bacalaureat. Tribunalul Satu Mare a amânat, pe 6 august 2025, primul termen de judecată într-un dosar de trafic de droguri de mare risc, deoarece inculpatul, aflat în arest la domiciliu, se pregătește pentru examenul de Bacalaureat.

Tânărul a fost trimis în judecată de DIICOT pentru săvârșirea infracțiunii prevăzute de art. 2 alin. 2 din Legea 143/2000 privind combaterea traficului și consumului ilicit de droguri. Avocatul său a solicitat amânarea procesului, motivând că nu a putut discuta în detaliu cu tânărul din cauza programului încărcat al acestuia, ocupat cu închiderea anului școlar și pregătirea pentru examenul național.

Reprezentantul Ministerului Public nu s-a opus solicitării. Instanța a admis cererea și a stabilit un nou termen pentru 11 septembrie 2025, ora 11:00, în sala 2, dispunând repetarea procedurii de citare.

Foto cu scop reprezentativ

Exit mobile version