Deputatul PSD Mircea Govor a transmis un mesaj de sărbătoare cu ocazia Sânzienelor și a Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul, celebrată în fiecare an pe 24 iunie.
„Sărbătoarea Sânzienelor ne aduce lumină în suflet, credință, speranță și puterea de a fi mai buni unii cu alții”, se arată în mesajul parlamentarului.
Govor le urează celor dragi și susținătorilor săi binecuvântarea sfântului: „Fie ca binecuvântarea Sfântului Ioan să vă însoțească pe dumneavoastră și pe cei dragi!”