Un copil a ajuns la spital după ce a căzut cu trotineta electrică, în municipiul Satu Mare. Totul s-a petrecut joi, 25 iunie.
Ce spune poliția:
La data de 25 iunie, la ora 15:12, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Satu Mare au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul Muncii, din municipiul Satu Mare.
Din primele verificări, polițiștii au constatat faptul că un minor de 12 ani, din municipiul Satu Mare, în timp ce circulă cu o trotinetă electrică, ar fi pierdut controlul asupra direcției de mers, s-a dezechilibrat și a căzut.
În urma accidentului rutier, a rezultat vătămarea corporală a minorului, acesta fiind transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză, cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.
Sursa: IPJ Satu Mare
