PortalSM.ro – Stiri Satu Mare

O sătmăreancă, pe scenă la decernarea Cupei Mondiale. A ținut trofeul câștigat de Messi

Adriana Paul, originară din județul Satu Mare, lucrează în Qatar ca stewardesă, iar duminică seara s-a aflat pe scenă, la decernarea Cupei Mondiale, alături de oficiali din fotbal, reprezentanți din Qatar, dar și alte stewardese.

Pentru ceremonia de premiere de la finala Cupei Mondiale din Qatar, oficialii țării arabe au apelat și la mai multe stewardese ale companiei aeriene Qatar Airways, pentru a aduce medaliile și trofeele.

Stewardesele și-au făcut apariția pe scenă, în uniforma vișinie a companiei aeriene, iar apoi au înmânat trofeele. Sătmăreanca Adriana Paul s-a numărat printre ele. Ea a fost cea care a ținut trofeul pentru cel mai bun jucător, care a fost oferit lui Lionel Messi.

„Am împărțit scena cu cei mari mari oameni din fotbal”, a transmis sătmăreanca.

Argentina s-a impus, duminică, în fața Franței, scor 2-2 (3-3 după prelungiri, 4-2 după loviturile de departajare) în finala Campionatului Mondial de Fotbal Qatar 2022.

Sursa: Libertatea