Ultima actualizare: azi, 21:31
Locale

VIDEO. O sătmăreancă a impresionat la Chefi la Cuțite: „L-aș duce acasă, că e de tăiat porcul”

Sezonul 15 al emisiunii Chefi la cuțite continuă să aducă în fața telespectatorilor concurenți carismatici și povești impresionante. Irina Covaci, o casnică de 64 de ani din Bixad, județul Satu Mare, a reușit să impresioneze atât prin preparatul său tradițional, cât și prin energia debordantă.

Irina Covaci a venit la emisiune alături de soțul său, cel care îi este cel mai mare susținător. Cu un zâmbet cald și o prezență plină de viață, femeia a povestit că provine dintr-o familie numeroasă, având nu mai puțin de șase frați. De-a lungul anilor, și-a format deprinderea de a găti pentru mulți, iar astăzi familia sa numără aproximativ 100 de persoane de gradul I.

În prezent, Irina este căsătorită cu cel de-al doilea soț, după ce primul său partener de viață a decedat. Cu cinci copii din prima căsătorie și încă doi din partea actualului soț, iar optimismul și pofta de viață nu au părăsit-o niciodată.

Pentru jurizare, Irina a ales să gătească un preparat clasic românesc – fasole cu ciolan –, iar savoarea mâncării i-a cucerit rapid pe chefi. Însă nu doar talentul culinar a impresionat, ci și modul direct și plin de haz al concurentei. Când a fost întrebată de ce își dorește cuțitul simbolic din partea juraților, Irina a răspuns cu umor: “L-aș duce acasă, că e de tăiat porcul!”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.