Dominic-Istvan Domnici, originar din Satu Mare, a fost desemnat șeful promoției 2025 al Facultății de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca (UTCN). Absolvent al specializării Electronică Aplicată (în limba engleză), Dominic s-a remarcat prin rezultatele academice excepționale și implicarea constantă pe parcursul celor patru ani de studiu.
Drumul educațional al lui Dominic a început la Școala Gimnazială „Ion Creangă”, unde a învățat în clasele I–IV sub îndrumarea învățătoarei Goloman Minodora. A urmat apoi Colegiul Național „Mihai Eminescu”, unde a parcurs clasele V–XII, avându-l ca diriginte timp de 8 ani pe prof. Fărcaș Mircea.
În cei patru ani de studii la UTCN, Dominic a obținut nota 10 la toate examenele, însă tânărul sătmărean a fost apreciat nu doar pentru performanțele academice, ci și pentru consecvență, seriozitate și spiritul său dedicat în domeniul tehnologiei și inovației. Reușita sa confirmă potențialul tinerilor sătmăreni care aleg excelența și perseverența.
„Printre restanțe, admiteri și ultimele verificări la proiectele de finalizare a studiilor, spunem STOP – e momentul bucuriei! E momentul să prezentăm șefii promoției ETTI 2025, cei mai buni dintre cei buni! Drumul început online în urmă cu patru ani i-a adus aici, pe primul loc între colegii lor”, au transmis reprezentanții Universității.
Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca face înscrieri și la Satu Mare, până în data de 11 iulie 2025.
10 la toate examenele? No bosmeg!
Îți dai seama că pe chestia asta are pâine gratuită la magazinul de la colț???? 😲