Echipaje comune Poliția – Rendőrség acționează în municipiul Satu Mare. Oamenii legii au fost surprinși marți, 22 iulie, în mai multe zone din oraș, iar mai mulți șoferi au fost trași pe dreapta. Măsura are ca scop prevenirea accidentelor grave în care sunt implicați frecvent cetățeni români care tranzitează Ungaria spre vestul Europei.
În contextul intensificării traficului rutier din sezonul estival, polițiști din Ungaria și România desfășoară acțiuni comune de control atât pe teritoriul ungar, cât și în județele de graniță, inclusiv în Satu Mare.
Colaborarea dintre autoritățile rutiere din cele două țări vine în contextul în care numeroase accidente grave produse în sezonul estival au implicat cetățeni români, iar o parte semnificativă a traficului de vacanță se desfășoară prin punctele de frontieră din județele vestice, inclusiv Petea și Urziceni.
CITEȘTE ȘI:
trebuia sa-i duca pe Ostrovului sa patruleze putin,sa legitimeze niste cetateni
Serios? Da crezi ca in Ungaria nu sunt ostrovari? Sunt foarte multi.
Bravo lor. Macar astia nu sunt corupti !!!!!
@HBC: 1-0 ție!
Serios? Cred ca glumesti. Politia din Ungaria nu este corupta? Esti de pe alta planeta, sau?
Politia din Ungaria iti “pișca” 100 de Euro fara sa clipeasca. Da nu este corupta. Isi cere doar dreptu. Mare om de stat, mare stat. 😁
Numai încearcă să faci cu ei ce faci cu poliția română. Te provoc. 🙏
Altfel intră în somaj