Ultima actualizare: azi, 19:29
Locale

Evenimentul ,,Satele Unite ale Sătmarului”, la o nouă ediție. Adrian Cozma: ,,O călătorie spirituală și culturală”

Evenimentul ,,Satele Unite ale Sătmarului” ajunge la o nouă ediție, iar Adrian Cozma vă invită într-o călătorie spirituală și culturală: ,,Cele două zile de pelerinaj vor fi și un prilej de a descoperi și promova trei zone deosebite: Țara Oașului, Valea Someșului și Țara Codrului”, spune deputatul sătmărean.

Redăm, mai jos, mesajul transmis de Adrian Cozma:

Am bucuria de a vă invita la 𝖼𝖾𝖺 𝖽𝖾-𝖺 𝖨𝖵-𝖺 𝖾𝖽𝗂𝗍𝗂𝖾 a evenimentului „𝗦𝗮𝘁𝗲𝗹𝗲 𝗨𝗻𝗶𝘁𝗲 𝗮𝗹𝗲 𝐒𝐚̆𝐭𝐦𝐚𝐫𝐮𝐥𝐮𝐢”. Am insistat să organizăm din nou această întâlnire pentru că simt, mai mult ca oricând, 𝗻𝗲𝘃𝗼𝗶𝗮 𝘂𝗻𝗼𝗿 𝗲𝘃𝗲𝗻𝗶𝗺𝗲𝗻𝘁𝗲 𝗰𝗮𝗿𝗲 𝘀𝐚̆ 𝗿𝗲𝗮𝗱𝘂𝗰𝐚̆ 𝗶𝗻 𝗮𝘁𝗲𝗻𝐭̦𝗶𝗮 𝗻𝗼𝗮𝘀𝘁𝗿𝐚̆ 𝗰𝗿𝗲𝗱𝗶𝗻𝐭̦𝗮 𝐬̦𝗶 𝘁𝗿𝗮𝗱𝗶𝐭̦𝗶𝗮.

𝗣𝗹𝗲𝗰𝗮𝗿𝗲𝗮 va avea loc la ora 𝟬𝟴:𝟬𝟬, de la 𝗠𝐚̆𝗻𝐚̆𝘀𝘁𝗶𝗿𝗲𝗮 𝗦𝗳𝐚̂𝗻𝘁𝗮 𝗧𝗿𝗲𝗶𝗺𝗲 𝗠𝗼𝗶𝐬̦𝗲𝗻𝗶, comuna Certeze. 𝗦𝗲𝗮𝗿𝗮, cu toții vom poposi în orașul 𝗦𝗲𝗶𝗻𝗶, județul 𝗠𝗮𝗿𝗮𝗺𝘂𝗿𝗲𝐬̦. Pelerinajul se va încheia la 𝗕𝐚̂𝗿𝘀𝐚̆𝘂𝗹 𝗱𝗲 𝗦𝘂𝘀, în data de 𝟮𝟴 𝘀𝗲𝗽𝘁𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲, 𝗱𝘂𝗺𝗶𝗻𝗶𝗰ă.

Cele două zile de pelerinaj vor fi și un prilej de a descoperi și promova trei zone deosebite: 𝐓̦𝗮𝗿𝗮 𝗢𝗮𝐬̦𝘂𝗹𝘂𝗶, 𝗩𝗮𝗹𝗲𝗮 𝗦𝗼𝗺𝗲𝐬̦𝘂𝗹𝘂𝗶 𝐬̦𝗶 𝐓̦𝗮𝗿𝗮 𝗖𝗼𝗱𝗿𝘂𝗹𝘂𝗶. Vă aștept cu drag să fim împreună în această 𝗳𝗿𝘂𝗺𝗼𝗮𝘀𝐚̆ 𝗰𝐚̆𝗹𝐚̆𝘁𝗼𝗿𝗶𝗲 𝘀𝗽𝗶𝗿𝗶𝘁𝘂𝗮𝗹𝐚̆ 𝐬̦𝗶 𝗰𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝗮𝗹𝐚̆!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.