Ultima actualizare: azi, 21:10
Locale

Cel mai mare om de zăpadă din Maramureș, construit în Lăpuș: o atracție de aproape 6 metri înălțime

Un om de zăpadă uriaș, care măsoară aproape 6 metri înălțime, a devenit atracția principală în comuna Lăpuș, din județul Maramureș. Construit cu multă răbdare și determinare de un grup de tineri din Lăpușul Românesc, gigantul din zăpadă a fost ridicat în doar două zile.

Tinerii au profitat de zăpada consistentă căzută în ultimele zile și au lucrat cot la cot pentru a realiza această operă de iarnă, care i-a uimit pe localnici și pe vizitatori deopotrivă. Omul de zăpadă are toate detaliile clasice – ochi, nas, fular – dar ceea ce impresionează cel mai mult este dimensiunea sa, care îl face să domine peisajul din jur.

Sursa foto/video: Andrei Buda

3 comentarii

  1. Grinch Răspunde

    Si acuma o sa vina unul de la primarie sa le ceara autorizarltiile de constructie. Poate il mai trece si la impozite…

    • 😱 Răspunde

      Stai că poate ia si o amebdă că e prea înaltă și nu are aviz de la autoritatea aeronautică! În țara asta nimic nu mă mai surprinde.

  2. Aprox Răspunde

    Mai degraba aduce cu un falus cu doi fl*ci.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.