Ultima actualizare: azi, 18:03
Locale

FOTO. Cinci victime în urma accidentului din Lazuri! Patru au ajuns la Urgențe

Cinci persoane au fost rănite în urma accidentului care a avut loc, în această dimineață, pe drumul județean dintre Lazuri și Satu Mare. Au fost implicate trei mașini, iar potrivit primelor informații furnizate de poliție, accidentul s-a produs în timpul unei manevre de depășire, iar două dintre mașini au ajuns în șanț.

La Unitatea de Primiri Urgențe au fost duși patru pacienți. După investigațiile medicale, s-a constatat că doi dintre ei nu aveau probleme de sănătate și au fost externați. Ceilalți doi pacienți, un tânăr de 20 de ani și o femeie de 50 de ani, rămân sub supraveghere, în așteptarea rezultatelor investigațiilor.inclusiv doi șoferi, au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU).

Ce spune Poliția

În urma deplasării la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un conducător auto, de 20 de ani, din localitatea Peleș, în timp ce ar fi efectuat o manevră de depășire a unui autoturism, condus de către un bărbat, de 50 de ani, din localitatea Peleș, a intrat în coliziune cu acesta și cu un alt autoturism care circula în fața acestuia, condus de către o femeie, de 59 de ani, din municipiul Satu Mare.

Ulterior, autoturismele conduse de către tânăr și bărbat au intrat în șanț.

În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală ușoară a celor doi conducători auto, și a trei pasageri cu vârste cuprinse între 30 și 49 de ani, aflați în autoturismul condus de către bărbatul de 50 de ani.

Victimele au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc accidentul rutier.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.