Ultima actualizare: ieri, 20:58
Locale

Ovidiu Silaghi este oficial membru PSD. Şi-a depus candidatura pentru Colegiul 2

depunerea candidaturii lui Silaghi (5)Ovidiu Silaghi şi-a depus astăzi candidatura pentru postul de deputat în Colegiul 2 din partea Alianţei PSD-UNPR-PC, fiind anunţat oficial faptul că este membru PSD.

Însoţit de Mircea Govor, Adrian Ştef, Dorel Coica, Marcela Papici şi Radu Roca, fostul ministru al Transporturilor şi-a depus dosarul la Biroul Electoral Judeţean Satu Mare.

 Îmi depun candidatura pentru Colegiul 2 pe lista alianţei electorale PSD-UNPR-PC. Nu pot decât să mulţumesc premierului Victor Ponta, domnului preşedinte al PSD Satu Mare şi d-lui primar Coica, care este şi preşedintele organizaţiei municipale, pentru mâna prietenească care mi-au întins-o şi să-i asigur de o bună colaborare în ceea ce am creat noi Uniunea Social Liberală, care la Satu Mare a funcţionat, funcţionează, dă rezultate şi este singura soluţie de a câştiga Colegiul 2″, a spus Silaghi.

Acesta a spus că s-a înscris în PSD deoarece nu există altă posibilitate de a candida având susţinerea partidelor care au format USL-ul, având în vedere faptul că juridic alianţa nu mai există.

Întrebat dacă a vorbit cu preşedintele PNL, Crin Antonescu, Silaghi a replicat: „D-l Antonescu are prostul obicei de a-şi închide telefonul”.

“Mă bucur că astăzi terminăm cu acest episod şi avem un candidat foarte puternic. Toată lumea ştie că dl. Silaghi este eurodeputat la această oră şi va fi deputat în Colegiul 2. Sunt ferm convins de acest lucru. USL la nivelul judeţului Satu Mare a câştigat cam tot ce s-a putut câştiga şi noi vrem să mergem mai departe. Este un semnal şi pentru 2016, lumea să ştie că aici la Satu Mare nu trădăm USL-ul şi rămânem împreună până în 2020. Astăzi este o relansare a USL-ului Satu Mare“, a spus Govor.

A fost o perioadă când poate au fost disensiuni dar toate au fost închise. Am încredere foarte mare în Ovidiu Silaghi pentru că îl cunosc foarte bine. În calitate de fost ministru al Transporturilor  a ajutat municipiul Satu Mare, să nu uităm că de numele lui se leagă acel proiect de linie de centură, pentru că dacă nu-l promova el la nivel de guvern atunci poate nici astăzi nu era aproape de a fi pus în practică. Vă pot anunţa oficial, d-l Silaghi este membru al organizaţiei municipale, în organizaţia nr. 11. În calitate de preşedinte am semnat şi am fost de acord cu intrarea sa în rândul membrilor PSD şi îl felicit cu această ocazie“, “, a spus primarul Dorel Coica.

 “USL în Satu Mare există, a existat, funcţionează foarte bine. Noi am demonstrat că împreună, PNL-ul, PSD-ul, UNPR-ul, PC-ul, putem să câştigăm cele mai importante funcţii din administraţia locală şi astfel am putut să-i aducem şi pe români să poată ascede la aceste funcţii, înlăturând 12 ani în care UDMR-ul a condus acest judeţ şi municipiu. Împreună se poate, împreună suntem puternici, împreună, am promis foarte multe lucruri sătmărenilor, nu putem să ne permitem să-i dezamăgim, tocmai de aceea USL există, trebuie să existe, pentru că sătmărenii şi-au pus speranţe în acest proiect“, a declarat Adrian Ştef.

 

46 comentarii

 1. Liberal Răspunde

  gretzos!

 2. Liberal Răspunde

  asta e traseism, nene…

 3. Doamne Doamne Răspunde

  sper ca CEL DE SUS sa nu doarma de data asta 🙂

 4. PRO LIBERTATE! Răspunde

  Pana acuma Ardelean a fost cel mai bun candidat pt voi comunistilor! Acum e penalul asta??? Prost e cel care voteaza psd! Si tampit!

 5. Norica Răspunde

  Autogol marca Govor, obisnuit cu blaturile din lumea fotbalului a facut blat dand autogol propriului psd dar din pacate a lovit si in unpr si pc.Silaghi candideste in locul lui marele….mareleeeeee marele Ardelean care a devenit marioneta trompeta Ciprian. Si acum il recompenseaza poate cu o functie sa nu dea de prin casa psd. Norica Nicolai umbla brambura prin pnl satu mare sa io sustina lu Sisi.

 6. manig Răspunde

  Poza este oricum geniala. Au adus-o si pe Papici hahahahahahaha.

 7. fotbal Răspunde

  Ce avem noi aicea ? Avem un Silaghi Ovidiu cu afacerile sale judiciare si familia mutata la Cluj o casa in Monaco deocamdata atat. Un Dan Diaconescu posibil candidat de prin tara. Poi ce sa ne reprezinte astea satmarul ne-am lecuit cu Vass destul de neimplicare. In rest udmr v-a lupta avand un adversar serioasa cu pmp.

 8. Nelsom Răspunde

  Normal singurele voturi pt USL ar trebui sa fie a celor din poza. Dar nu sunt excluse anumite tradari tocmai la urna. Sa traiasca stapanirea

 9. marius Răspunde

  Ptiu satana! Sunteti niste gunoaie, scursuri ale societatii, ati gasit modalitatea perfecta de a-l salva de inchisoare pe necioplitul de Silaghi! Coica care spunea atatea “lucruri frumoase” despre Silaghi si acum spune ca au existat doar “niste disensiuni”? Stef iti vine randu’, tati! DNA-ul va paste pe toti, in frunte cu nea Mircica!!! Nu mai crede nimeni in voi, penalilor!!!

 10. viorel Răspunde

  mi se pare jenant pentru ambele partide.. practic noi ca oameni de rand nu contam, doar ciolanul..banii.
  Unde esti tu Tepes doamne???

 11. Starostele Răspunde

  DUMNEZEU nu doarme! JEGURI!

 12. alava Răspunde

  Asa se fac averi in Romania, in 2014.
  Faci prostituite politica.

 13. sisi Răspunde

  Este o dovada in plus despre cit de putin inteleg politicienii ce doresc si cum sunt alegatorii.Aliante scirboase, traseism politic, pupa unde au scuipat…………JEGOS SI SCIRBOS !!!!

 14. loki Răspunde

  Cu COIca langa el dl ministru pierde sigur colegiul este cel mai slab primar pe care l-a avut orasul Satu. Mare. DEZAMAGIRE TOTALA.

 15. Liberal Răspunde

  Stef si Papici trebuie exclusi din PNL pentru a se muta de tot la PSD!

 16. Horea Răspunde

  Dezamagire totala! PNL Satu Mare ingropat de Silaghi, Stef si Papici!

 17. LIBERal Răspunde

  Trezeste-te, Stef! USL nu exista fara PNL! Sper sa-ti aminteasca Crin Antonescu cerandu-ti demisia sau excluzandu-te!

 18. Vizionar Răspunde

  Cred ca s-a si parafat intelegerea ca in 2016 Stef sa candideze din partea PSD pentru un nou mandat. STEF trebuie exclus din PNL!

 19. Pop Ioan Răspunde

  Incredibil, dar adevarat. “Liberalul” Silaghi-pesedist cu acte in regula…Dupa ce a condamnat migratia politica, in 2011-2012,Silaghi si-a schimbat culoarea politica.

 20. Rodica Răspunde

  Rusine PNL Satu Mare! Cum v-ati lasat condusi de asemenea indivizi?!

 21. SATMAREAN Răspunde

  Sper ca Silaghi sa nu fie votat de liberali si sa nu castige colegiul,iar din vara sa se odihneasca gandindu-se la prietenul Iordache!

 22. Dorin Răspunde

  Liberalilor, nu va lasati prostiti de Stef! USL nu mai exista!Exista doar dragostea de ciolan!

 23. Traian Răspunde

  PNL trebuie sa-l excluda pe Stef!

 24. satmarenii Răspunde

  Imi vine sa vars..pe batranii astia mafioti nu-i mai scoate nimeni din fruntea orasului??in BM e un primar tanar..au Mall,au Mc’donald’s au parcuri frumoase..e un oras minunat!!pana cand vor fi in SM tot acesti hoti comunisti,cu Govor in frunte orasul nostru se duce la vale!!e timpul sa ne trezim in al 12-lea ceas si sa scapam de mosii astia!!

 25. Marius Răspunde

  Comentariile scrise sus sunt precum mentalitatea satmarenilor, latrati degeaba ca si asa tot voi i-ati votat, de aia am ajuns aici, ce-i drept nici nu aveam altii mai buni. Dar:
  1. Sa nu ne creada prosti! Cu aceasta mutare, eu sper ca vor spune adio Colegiul 2, acest USL sau USD ca nici ei nu mai stiu. Cica Govor spune ca nu tradeaza USL, adica o alianta care nici nu mai exista. Normal ca aici in SM trebuie sa fie uniti PSD cu PNL, ca altfel nu mai sunt la cascaval, insa sa puna asta pe seama faptului ca satmarenii vor asta e cale lunga.
  2. Daca Silaghi era barbat, trebuia sa ramana in PNL si sa candideze contra ceilalti, inclusiv PSD, asa nu e decat un tradator, o domnisoara imbracata in costume scumpe, care cred ca nici nu are permisul de conducere (azi la ora 18.00, a ajuns cu Prima Taxi la localul de langa Teatru de pe Horea unde s-a intalnit cu vechii amici, printre care si patronul Gordius si altii care isi pierd vremea cu acest neica nimeni)
  3. Vrea sa ajunga parlamentar ca sa il apere Ponta de justitie cum a facut cu Chitoiu si altii? A intrat in PSD ca semnal ca nu e cu Crin? Cum ii va face PNL campanie electorala lui Crin in toamna?
  4. Nu mai scrieti in comentarii de DNA ca si asa se pare ca dorm in picioare astia de la DNA, dovada ca astia sunt liberi si linistiti.
  5. Nu il votati pe Silaghi, oricine altcineva e mai bun ca el, pe asta il doare in cot de cetateni.
  6. Cand l-au anuntat pe Cipri Ardelean ziceau asa subtil ca Sova a rezolvat nu stiu ce drum sa faca, acum s-au intors cu 180 de grade si zic ca Silaghi are merite la toate. Si ce minciuni oare mai urmeaza?
  7. Silaghi cati bani o sa dea iar la Pacuraru sa il linga in fund Informatia Zilei?
  8. Daca acum e in PSD, liberalii vor fi acum cu Florisalul? Ca in CL au votat impotriva lor..?

 26. Adi Cozma Răspunde

  Ardelean candidat bun? Hai sa fim seriosi:)

 27. PDL-ist Răspunde

  Vedeti ,asa au facut niste gunoaie si cu PDL! Au fugit la psd! Foarte bine,acum suntem partid destul de curat,mai sunt scapari. Si noi ne bucuram ca am scapat de traseisti si tradatori! Pe stef trebuie dat afara! Apoi la SM se poate face o ALIANTA frumoasa PDL-PNL,sanatoasa,care sa conduca judetul multi ani! Doamne ajuta!

 28. alt PDL-ist Răspunde

  PNL,reculegeti-va ,organizati-va,nu-l credeti pe stef,el este deja in psd! In ce calitate este in poza? Alegeti-va un lider adevarat si la LUPTA,fratilor! Dusmanul nostru este balaurul psd-ist! Hai sa-i taiem capetele…!

 29. Marco Răspunde

  Dreapta UNITI-VA!!alegeti un candidat comun in persoana lui Babasan Sergiu !!El a luat cele mai multe voturi la alegerile trecute!!si nu uitati,a candidat sub sigla ARD!!pe 25 mai votam Babasan!!

 30. satmarean Răspunde

  Stef nu are cravata galbena? Papici e imbracata in rosu? :)))

 31. Muresan Petr Răspunde

  Udmr nu a fost validat asa ca Laura Bota are optiunea votului electoratului maghiar.

 32. Marco Răspunde

  Da cine e Laura asta?inafara ca e soția unui poliția corupt??si e urmașa lui Elena udrea la tăiat salarii,pensii,dat afara din servici oamenii!!alta Mărie cu acceasi pălărie!!votati oameni buni esecul pedelist!!

 33. Galiano Răspunde

  o mizerie politica pe care satmarenii au votato..sper ca de data aceasta sa se destepte sa nu mai voteze acesti hoti..nu au nici cel mai mic respect fata de ei in primul rind,daca l-ar avea nu ar mai aparea in fata noastra..
  deci dragi satmareni nu mai votati acesti indivizi infecti!!!!

 34. Lili Răspunde

  pronostic……..
  http://www….

 35. wolw69 Răspunde

  Un om deosebit,o persoana de cuvant,un om potrivit!

 36. ionica Răspunde

  Ovidiu Silaghi e cetatean maghiar.A depus juramant de credinta fata de Ungaria inca acu 2 ani.

 37. Flaviu B. Răspunde

  iar incep astia cu centura lui orion? bine ca nu au zis nimic de pod ca sigur ii votam

 38. pnl-ist Răspunde

  Cand vad asa ceva ma infuri pe mine insumi! Pt. acesti baieti-sisi si stef- mi-am neglijat tot ce am mai drag,inclusiv familia si prietenii? II indemn pe toti PNL sa voteze PDL! Acesti TRADATORI trebuie sa fie bagati acolo unde le este locul si unde o sa aibe grija tov. ponta sa-i bage! La racoare! Acum ponta smecherul vrea voturi pt. daciana lui,apoi urmeaza rasplata! JOS psd! JOS sisi! VOTATI PDL!

  • dorica Răspunde

   D-le PNL-ist!va intreb…daca tot v-ati neglijat tot ceea ce v-a fost mai drag,care nu este putin lucru..cum de nu v-a dat seama ce fel oameni sustineti???? inseamna ca si dvs. ati avut de castigat…ca nu ati facut toate acestea asa de “bodaproste”..dar stiti care este adevarul…de acum v-a venit si pedeapsa divina..adica lui d-zeu nu-i place nimciuna..si dvs!!! asa zisi politicieni ati mintit cat cuprinde niste oameni nevinovati,care v-au crezut/sperat la ceva mai bun.2 Cum poti intinde mana ca un cersetor pana primeste votul..si dupa aceea d-zeu cu mila???

 39. srg. Răspunde

  Silaghi si-a dat seama ca alaturi de pnl nu a reusit sa isi indeplineasca proiectele, asa ca a venit la PSD unde este constient de seriozitatea care este aici si profesionalism. FELICITARI!

 40. anne2595 Răspunde

  Felicitari domnului Silaghi! Acum face si el parte dintr-o echipa competenta cu care chiar poate ajuta orasul nostru!

 41. adana Răspunde

  Va sperie gandul ca vi se reduce numarul de membrii, iar daca Silaghi are cetatenie maghiara cum s-a zis mai sus e foarte bine, deci il vor vota si maghiarii:}

 42. Diana Mocan Răspunde

  "Ovidiu Silaghi este oficial membru PSD. Şi-a depus candidatura pentru Colegiul 2"…şi când te gândeşti că au trecut abia 4 luni de când a apărut această ştire pe Portal SM…şi-a şi apărut o "NOUĂ FORMĂ DE RE-REFORMĂ"….
  Dragii mei concetăţeni, OAMENI BUNI care mai gândiţi cât de cât şi mai aveţi vreo speranţă pentru viitorul copiilor noştri, voi mai credeţi ceva, în ceva sau în cineva din toată LATRINA asta în care se scaldă politica românească???!!!
  Eu, din păcate, am renunţat de mult!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Locale
Senzaţional! Dan Diaconescu vrea să fie deputat de Satu Mare

Liderul PPDD Dan Diaconescu ar putea candida pentru mandatul de deputat din Colegiul 2 Satu Mare. Diaconescu se află de...

Închide