Ultima actualizare: azi, 10:39
DRM
Sport

Campionatul mondial 2014 – grupe CM 2014, program CM 2014

campionatul-mondial-2014CAMPIONATUL MONDIAL 2014 este cea de-a 20-a ediţie a Campionatului Mondial de Fotbal, care va avea loc în Brazilia între 12 iunie şi 13 iulie 2014.

CAMPIONATUL MONDIAL 2014 – Componenţa grupelor

GRUPA A: Brazilia, Croaţia, Mexic, Camerun

GRUPA B: Spania, Olanda, Chile, Australia

GRUPA C: Columbia, Grecia, Coasta de Fildeş, Japonia

GRUPA D: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

GRUPA E: Elveţia, Ecuador, Franţa, Honduras

GRUPA F: Argentina, Bosnia-Herţegovina, Iran, Nigeria

GRUPA G: Germania, Portugalia, Ghana, SUA

GRUPA H: Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud.

Iată mai jos PROGRAMUL CAMPIONATULUI MONDIAL 2014, pe zile.

12 iunie: Grupa A: Brazilia Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23.00, ora României;

13 iunie: Grupa A: Mexic Camerun, la Natal, ora 19.00; Grupa B: Spania Olanda, la Salvador, ora 23.00, Chile Australia, la Cuiaba, ora 01.00;

14 iunie: Grupa C: Columbia Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa D: Uruguay Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa C: Coasta de Fildeş Japonia, la Recife, ora 04.00;

15 iunie: Grupa D: Anglia Italia, la Manaus, ora 01.00; Grupa E: Elveţia Ecuador, la Brasilia, ora 19.00, Franţa Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa F: Argentina BosniaHerţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00;

16 iunie: Grupa G: Germania Portugalia, la Salvador, ora 20.00; Grupa F: Iran Nigeria, la Curitiba, ora 23.40; Grupa G: Ghana SUA, la Natal, ora 01.00;

17 iunie: Grupa H: Belgia Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa A: Brazilia Mexic, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa H: Rusia Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00;

18 iunie: Grupa B: AustraliaOlanda, la Porto Alegre, ora 19.00; Grupa A: Camerun Croaţia, la Manaus, ora 01.00; Grupa B: Spania Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00;

19 iunie: Grupa C: Columbia Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00; Grupa D: Uruguay Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00; Grupa C: Japonia Grecia, la Natal, ora 01.00;

20 iunie: Grupa D: Italia Costa Rica, la Recife, ora 19.00; Grupa E: Elveţia Franţa, la Salvador, ora 23.00; Honduras Ecuador, la Curitiba, ora 02.40;

21 iunie: Grupa F: Argentina Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa G: Germania Ghana, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa F: Nigeria BosniaHerţegovina, la Cuiaba, ora 01.00;

22 iunie: Grupa H: Coreea de Sud Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa G: SUA Portugalia, la Manaus, ora 01.00; Grupa H: Belgia Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00;

23 iunie: Grupa B: Australia Spania, la Curitiba, ora 20.40; Olanda Chile, la Sao Paulo, ora 19.00; Grupa A: Camerun Brazilia, la Brasilia, ora 23.00; Croaţia Mexic, la Recife, ora 23.00;

24 iunie: Grupa D: Italia Uruguay, la Natal, ora 19.00; Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa C: Japonia Columbia, la Cuiaba, ora 23.00; Grecia Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00.

25 iunie: Grupa F: Nigeria Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00; BosniaHerţegovina Iran, la Salvador, ora 20.00; Grupa E: Honduras Elveţia, la Manaus, ora 23.00; Ecuador Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00;

26 iunie: Grupa G: SUA Germania, la Recife, ora 19.00; Portugalia Ghana, la Brasilia, ora 19.00; Grupa H: Coreea de Sud Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00; Algeria Rusia, la Curitiba, ora 00.40.

Un comentariu

  1. Campioantul mondial Răspunde

    Dupa cum s-a jucat pana acum eu cred ca Germania devine favorita la castigarea Campionatului Mondial de fotbal

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Mai multe despre Sport
Judoka Remus Lazea de la CSM Satu Mare va participa la “Cupa Europei”

În perioada 14-15 iunie, în localitatea Celje din Croaţia va avea loc “Cupa Europei” de seniori la judo, competiţie la...

Închide