Ultima actualizare: azi, 11:56

Baschet: CSM Oradea-CSM Satu Mare 72-82

BaschetEchipa de baschet a CSM Satu Mare se întoarce învingătoare de la Oradea. Echipa noastră a învins miercuri, CSM Oradea cu scorul de 72 la 82. Meciul a contat pentru etapa a IX-a a Ligii Naționale de baschet feminin.

Primul sfert a fost câștigat de sătmărence cu scorul de 15 la 19, însă sfertul secund s-a terminat la egalitate, 16-16. Astfel, la pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 31 la 35, în favoarea sătmărencelor.

Scorul a continuat să fie strâns, sfertul al treilea terminându-se tot la egalitate, 21 la 21. În ultimele 10 minute ale partidei, elevele Adrianei Pricop au obținut un avantaj de șase puncte, reușind să câștige sfertul IV, cu scorul de 20 la 26.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Ferenczi (23 de puncte), Laza (14), Orosz (14), Radovic (12), Ross (9), Adams (5), Manta (3) și Szmutku (2).

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va primi vizita CSU Alba Iulia. Meciul se va juca sâmbătă, 8 noiembrie.

Sursa: CSM Satu Mare