Ultima actualizare: azi, 21:48

Handbal: CSM Satu Mare – HC Sibiu 40-30

Handbal3Elevii lui Nicolae Istrate au învins azi, 15 noiembrie, pe teren propriu, HC Sibiu, într-un meci ce a contat pentru etapa a IX-a a Diviziei A la handbal masculin. Partida arbitrată de I. Barbu și Gh. Badiu s-a jucat de la 11.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre.

Meciul a fost dominat de la un capăt la altul de CSM Satu Mare. Prima repriză s-a terminat cu un avantaj de nouă goluri pentru formația sătmăreană. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 23 la 14, în favoarea elevilor lui Istrate.

Repriza secundă a continuat în același ton, pentru ca finalul partidei CSM Satu Mare să aibă un avantaj de 10 goluri (40-30).

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Morar (9 goluri), Olah (8), Mureșan (7), Mateș (5), Ungar (4), Clipea (3), Varga (2) și Pop (2).

Sursa: CSM Satu Mare

Un comentariu

1. Marian Răspunde

Mai frate…Felicitari pt victorie …doar ca aia de la sibiu erau parca de la Sumo! slab slab slab nivel…mediocritate curata!